9:29:08 - پنجشنبه 17 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: خروج پرونده هسته ای ایران از شورای حکام، ظلم غیرانسانی علیه ایران را خنثی کرد
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان تاکید کرد : با خروج پرونده ایران از شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، ظلم مضاعف و غیرانسانی از گردن ایران اسلامی برداشته شد.

 

محمدرضا خباز روز پنجشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان سمنان افزود : باید این موفقیت دولت تدبیر و امید را در برابر استکبار جهانی، شکرگذار باشیم.
وی با بیان اینکه 14 سال استکبار جهانی در بوق های رسانه ای قلدر بودن و خودرایی ایران را تبلیغ می کرد، اظهار داشت: استکبار، ایران اسلامی را کشوری معرفی می کرد که حرف مجامع بین المللی را گوش نمی دهد، ولی با خروج پرونده ایران از شورای حکام آژانس انرژی اتمی، دنیا حقانیت ایران اسلامی را پذیرفت.
خباز با اشاره به بیانات رهبری درباره تلاش عرقگیر و مجاهدانه تیم ایران در مذاکرات هسته ای، تصریح کرد : تصمیم اخیر کشورهای قدرتمند دنیا و پذیرش خروج پرونده ایران از شورای حکام برای همیشه، نشان از به نتیجه رسیدن تلاش تیم مذاکره کننده ایران دارد.
وی با اشاره این که حمله نظامی به کشوری که در منشور سازمان ملل متحد جزو فصل هفتم قرار گرفته اجتناب ناپذیر بوده است، تاکید کرد : ایران اسلامی از جنگ ترسی ندارد، ولی عاقلانه این است که نباید زیرساخت های کشور را در معرض خطر بیندازیم.
استاندار سمنان با اشاره به این که یا باید مقابل استکبار جهانی زانو می زدیم و یا ایستادگی می کردیم، خاطرنشان کرد : ایران اسلامی قدرتمندانه ایستادگی کرد و به نتیجه دلخواه خود رسید.
وی به نامگذاری سال 94 به عنوان سال همدلی و همزبانی از سوی رهبری اشاره و اضافه کرد : به نظر می رسد تاکید بر لزوم حفظ همدلی به دلیل شرایط اقتصادی و همچنین حساسیت دو انتخابات امسال مدنظر رهبری بوده است.
خباز با اشاره به کاهش درآمد دولت یازدهم از فروش نفت با توجه به کاهش قیمت هر بشکه تا 30 دلار و کاهش میزان فروش، تصریح کرد : وضعیت اقتصاد امسال از شرایط کشور در زمان جنگ تحمیلی نابسامان تر است.
وی یادآور شد: در زمان دفاع مقدس درآمد کشور از فروش نفت حدود هفت میلیارد دلار بود که حدود چهار میلیارد دلار از آن صرف هزینه های جنگ می شد.
وی ادامه داد : در دولت سازندگی متوسط قیمت هر بشکه نفت 12 دلار، در دولت اصلاحات 16 دلار و در دولتهای نهم و دهم متوسط قیمت هر بشکه نفت ایران حدود 100 دلار بود، ولی اکنون به حدود 30 دلار رسیده و قیمت یک سوم شده، در حالی که از تولید چهار میلیون بشکه ای نفت ایران حدود 800 هزار بشکه به فروش می رسد.
خباز تاکید کرد : کاهش قیمت فروش و میزان فروش نفت در دولت تدبیر و امید اداره کشور را سخت کرده است و نیاز به همدلی تمام بخش های کشور وجود دارد.
وی دعوت از مردم برای حضور در انتخابات را دیگر ثمره همدلی و همزبانی دانست و گفت : وقتی شرایط اقتصادی جامعه و مردم مناسب نباشد، ممکن است گرایش به حضور در انتخابات نداشته باشند.
وی افزود : به عنوان مسئول باید به مردم اطمینان بدهیم که رای حق الناس است و در صیانت از آن از هیچ کوششی دریغ نمی شود.
استاندار سمنان، ارتباط داشتن با مردم را زمینه ساز انتخاباتی حداکثری و سالم دانست و افزود : باید همه کمک کنند تا مردم هر چه بیشتر پای صندوق بیایند، زیرا اتکای نظام اسلامی ایران به مردم است و جمهوری اسلامی رای مردم را سرنوشت ساز می داند.
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، معاونان استانداری سمنان و امامان جمعه شهرهای مختلف استان در این گردهمایی، با موضوع شعار سال با نگاه انتخابات آتی و خطبای جمعه و دعوت به حضور حداکثری، حضور داشتند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب