10:44:47 - پنجشنبه 17 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آقای مدیرعامل آب منطقه ای بجای قرار گرفتن در یک نقش رسانه ای ، عدم تخصیص ردیف اعتباری برای سدهای فینسک و چاشم در سال 95 را پیگیری کنید
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین

اتابک جعفری در سومین نشست دوره ای معاونین طرح و توسعه شرکت های آب منطقه ای سراسر کشورکه در سمنان برگزارشد  بر لزوم توجه بیشتر تامین منابع آبی در این استان تاکید کرد. 

 

در این گردهمایی دو روزه معاونین طرح و توسعه شرکت های آب منطقه ای استان های تهران، ایلام، بوشهر، خراسان شمالی و مازندران به بحث و تبادل و نظر و ارایه تجربیات پرداختند.

رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سمنان در این جلسه  اشاره ای به وضعیت منابع آبی استان کرد و گفت : این استان سالانه حدود 188 میلیون مترمکعب کسری مخزن دارد . 

البته در همینجا لازم است به ایشان عرض کنیم  توقع مردم استان ازشما این است که این کمبودها را به تفکیک شهرستان ها بیان کرده تا مشخص شود  بحران کم آبی در کدام منطقه بیشتر است.

 

بارها مردم به تبعیت از مقتدایشان رهبر معظم انقلاب از مسئولان ارشد استانی خواسته اند بجای صرف بیان مشکلات که وظیفه ی رسانه ها میباشد ، به ارائه ی راهکار و اقدام در چارچوب آن بپردازند.

 

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای سمنان نیز در این جلسه گفته اند  : طرح های اجرایی مناسبی در سطح استان به اجرا در آمده و چندین پروژه هم در دست مطالعه داریم.


عسکری  مطالعه و اجرای طرح های B.O.T را از مهم ترین پروژه های این شرکت اعلام کرد ه است.

 

پرسش مردم از مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان سمنان جناب آقای اتابک جعفری  این است که این طرح های مهمی که معاون محترم مطرح کرده اند را می توانید ذکر کنید و از کلی گویی بپرهیزید.

اما سخن مردم شهرستان های مرکزی استان  با دکتر خباز استاندار محترم سمنان که با ورودشان بذر امید  در دل این مردم جوانه زد اینست که فقط شهرسمنان با کمبود 260لیتر برثانیه ای مواجه بوده که به مراتب از دیگر نقاط استان وضعیت سخت تری داشته و خواستار آغاز عملیات اجرایی  سدهای چاشم و فینسک  با  تخصیص ردیف اعتباری برای این دو طرح حیاتی شهرستانهای سمنان،مهدیشهر وسرخه درسال95 هستند  که ظاهرا با این شیوه مدیریت در حوزه ی آب استان چندان امیدوارکننده بنظر نمیرسد و خبرهای خوبی هم در این خصوص شنیده نمیشود.

 

امید است مقام عالی دولت در استان سمنان با ورود مقتدرانه ی همراه با تدبیر خویش در این حوزه هم در مجموعه ی استان وهمینطور سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، دغدغه های بوجود آمده برای مردم را برطرف نموده  تا موجبات کاهش مشکلات ناشی ازبحران کم آبی در این منطقه  با بهره برداری از سد های  چاشم و فینسک  در میان مدت صورت پذیرد. انشا…

 

 محل اجرای طرح سد در منطقه عمومی چاشم – خطیر کوه   در سال  93  و  اظهار امیدواری استانداروقت برای قرارگرفتن آن در ردیف های ملی  سال 94

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب