10:36:42 - چهار شنبه 16 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فریب 149 زن از طریق یک عكس با روپوش پزشكي!
کانال تلگرام سمنان لاین

فرمانده انتظامي استان سمنان گفت: یک زن شاهرودي با حضور در پليس فتاي اين شهرستان از فردي به جرم اخاذي و كلاهبرداري شكايت كرد.

 

به گزارش سمنان لاین، سرهنگ روح الامين قاسمي اظهار کرد: شاكي پرونده در يكي از سايت هاي همسريابي با فردي كه خود را پزشك و جراح معرفي كرده بود، آشنا شده و اين دوستي مجازي به ديداري واقعي در شاهرود منجر مي شود.

 

وی ادامه داد: پزشك قلابي با وعده ازدواج و جلب اعتماد شاكي و خانواده اش، تصاوير خصوصي و دو فقره چك سفيد امضاء از آنها مي گيرد و پس از مدتي با تهديد به انتشار تصاوير وي، مبالغي اخاذي مي كند.

 

سرهنگ قاسمي ، گفت: ماموران پليس فتاي شاهرود بلافاصله پس از تشكيل پرونده و با هماهنگي مرجع قضائي تحقيقات خود را آغاز كردند.

 

وی افزود: با استفاده از مشخصات اعلام شده از سوي شاكي و پيگيري هاي مستمر پليس، محل سكونت متهم واقع در شهريار شناسايي شد.

 

به گفته فرمانده انتظامي استان سمنان ، ماموران انتظامي به دنبال اعزام به تهران و دستگيري پزشك قلابي بودند كه شاكي به پليس مراجعه و از حضور مجدد متهم در شاهرود خبر داد.

 

اين مقام انتظامي اضافه كرد: متهم با گرفتن خودروي شاكي در حال تردد در خيابان هاي شهر بود كه در اقدامي ضربتي و سريع توسط ماموران انتظامي و پس از تعقيب و گريز و اجراي طرح مهار متوقف و دستگير شد.

 

وي گفت: متهم سابقه دار اين پرونده در ابتدا منكر هرگونه عمل مجرمانه بود كه با مشاهده اسناد و مدارك غيرقابل انكار پليس، لب به اعتراف گشود.

 

فرمانده انتظامي سمنان افزود: اين کلاهبردار اينترنتي كه 35 سال دارد، فوق ديپلم است و با جعل عنوان يک پزشک ياسوجي و استفاده از مهر و شماره نظام پزشکي وي، خود را پزشك جراح معرفي كرده بود.

 

قاسمي گفت: متهم عكسي با روپوش پزشكي در اتاق عمل تهيه و با استفاده از آن تاكنون با 149 زن در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي ارتباط گرفته است.

 

فرمانده انتظامي استان سمنان به سوابق كيفري متهم در زمينه سرقت، كلاهبرداري و اخاذي اشاره و اضافه كرد: پزشك قلابي در تحقيقات تخصصي ماموران پليس فتا به كلاهبرداري و اخاذي از 10 خانم ديگر در ساير نقاط كشور اعتراف كرد.

 

قاسمي اعتماد به افراد در دنياي مجازي و شبكه هاي اجتماعي را تهديدي بزرگ توصيف و به عموم شهروندان توصيه كرد: اطلاعات، تصاوير و مدارك خصوصي شما فقط براي شما است و به هيچ وجه، به خصوص در فضاي مجازي با ديگران به اشتراك نگذاريد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب