10:40:42 - چهار شنبه 16 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزايش 38 درصدي در صدور پروانه بهره‌برداري صنايع در استان سمنان 
کانال تلگرام سمنان لاین

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افزايش 44 درصدي اشتغال در بخش صنعت این استان در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 

بهروز اسودي  با اعلام این خبر اظهار کرد: با صدور پروانه بهره‌برداري صنايع در هشت ماهه نخست سال‌جاري تعداد 1009 نفر ایجاد اشتغال گردیده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال 93 با 701 نفر اشتغال ايجاده شده، 44 درصد رشد داشته است .

 

وي افزود: در 8 ماهه سالجاري تعداد 87 پروانه بهره‌برداري صنايع در استان سمنان صادر شده است، اين ميزان در مدت مشابه سال گذشته 63 پروانه سال‌جاري بوده كه حکایت از افزايش 38 درصدي در صدور پروانه بهره‌برداري صنايع در سال‌جاري دارد.

 

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در سال 94 در حوزه صنایع را مبلغ يك هزار و 622 میلیارد ریال عنوان كرد و گفت: سرمایه‌گذاری در بخش صنايع در سال‌جاري نسبت به مدت مشابه سال 93 به میزان 124 درصد افزايش داشته است.

 

اسودي خاطرنشان كرد: در 8 ماهه سال‌جاري تعداد 216 فقره جواز تاسیس صنايع در استان سمنان صادر شده است كه نسبت به مدت مشابه درسال 93 میزان 33 درصد افزایش داشته است،این درحالی است که شمار جواز تأسيس صادر شده در 8 ماهه سال گذشته 163 فقره جواز بوده است.

 

وي همچنين افزود: پیش بینی اشتغال ایجاد شده با صدور جواز تاسیس در سال94، سه هزار و 570 نفر و پیش بینی جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری در سال 94 نيز 7 هزار و 112 میلیارد ریال است، روند سرمایه‌گذاری و تعداد جواز تاسیس صادره نشان می‌دهد که در سال‌جاري تعداد جواز تاسیس صادره دارای رشد 33 درصدی است.

 

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصريح كرد: عدم تأمین نقدینگی جهت سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و عدم تعامل بانک‌های عامل با واحدهای صنعتي، محدودیت در منابع مالی و نقدینگی جهت تأمین سرمایه ثابت برای اجرایی شدن طرح‌ها ، محدودیت منابع آب و… از جمله مشکلات بخش صنعتی در این استان است.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب