14:54:06 - چهار شنبه 16 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان خطاب به شهرداران استان ؛ زمینه رضایت مردم را فراهم کنید
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان با اشاره به نقش شهرداری ها در خدمات دهی به شهروندان، از سازمان ها و دستگاه های اجرایی این استان خواست، مطالبات شهرداری ها را پرداخت کنند

 

به گزارش سمنان لاین به نقل ازروابط عمومی استانداری سمنان، محمدرضا خباز در دیدار با شهرداران این استان، نقش شهرداری ها را در زندگی همه مردم مهم دانست و اظهار کرد: همه انسان ها از بدو تولد تا زمان مرگ به شکلی با شهرداری ها در ارتباطند و نیاز شهرداری ها در زندگی همه مردم ملموس و محسوس است.

 

 وی افزود: در کشورهای پیشرفته شهرداری ها در اولویت مدیریت ها قرار دارند و بستر و محور اصلی در توسعه آن کشور به شمار می روند لذا شایسته است در کشور نیز به نقش شهرداری ها توجه ویژه شود و همه مردم، همگام و همراه با شهرداران در پیشبرد اهداف و توسعه شهرها همراه باشند.

 

استاندار سمنان بر تعامل شهرداران با یکدیگر تاکید کرد و گفت: شهرداران باید مبتکر باشند، برنامه ها و خلاقیت های مدیریتی خود را در اختیار همدیگر قرار دهند تا بتوانیم همه به هم در توسعه استانی همراه باشیم.

 

خباز افزود: استفاده از تجربیات و برنامه های شهرداران موفق و برتر، مفیدترین دوره آموزشی برای شهرداران محسوب می شود.

 

وی همچنین همکاری و تعامل با مردم را ضروری دانست و افزود: مردم در  انتخاب شهرداران نقش اساسی دارند و باید آنان را در ادامه امور شهری سهیم کرد و هنر شهرداران در این است که برای مردم در راستای ارائه خدامات مطلوب تلاش کنند.

 

استاندار سمنان با اشاره به ساختار تشکیلاتی و وظایف شهرداری ها، گفت: یکی از وظایف شهرداری ها در آمد زایی است اما این مهم، می بایست با تشریک مساعی با مردم و مسئولان و با دریافت وجوهی که حق شهرداری ها است انجام شود تا بتوانیم برای ارائه خدمات شهری مناسب برای رفاه مردم گام برداریم.

 

خباز با بیان اینکه همه اقشار مردم هریک به نوعی در هر رسته و جایگاهی با شهرداری ها در ارتباط هستند، افزود:  دستگاه های اجرایی و سازمان ها، مطالبات شهرداری ها را پرداخت کنند و از ساخت و سازهای غیر قانونی خودداری شود تا در این بین شهرداری ها دچار مشکل نشوند.

 

وی بر همکاری فرمانداران با شهرداران تاکید کرد و افزود: فرمانداران باید با شهرداران تعامل موثر داشته باشند و دوشادوش آنها پشتوانه محکمی برای اداره امور باشند و لازمه آن ایجاد ارتباط و تعامل سازنده در کنار یکدیگر است

 

استاندار سمنان با اشاره به برخی مشکلات مردم، گفت: شهرداران همه اموری که حل آن در سطح شهری است را خود حل کنند و در حوزه استانی، به دفتر امور شهری و شوراهای استانداری انتقال داده تا راهکارها مورد بررسی قرار گیرد.

 

خباز افزود: چنانچه مسائل کلان و در حوزه کشوری قابل بررسی باشد از طریق مقامات کشوری پیگیری و راه حل های برون رفت از مشکلات بررسی خواهد شد.

 

 وی در پایان بر حل مشکلات مردم و بازکردن گره از کار مردم با هر شرایطی را از وظایف مسئولان دانست و از شهرداران خواست با پرداختن به دغدغه ها و مشکلات مردم ؛ زمینه رضایت شهروندان را فراهم کنند .

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب