21:06:15 - سه شنبه 15 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌رضایت ‌مشاور یونیدو از تولیدات نمدی سمنان 
کانال تلگرام سمنان لاین

مشاور صنایع خلاق سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) بر شناخت سلیقه مخاطبان جهانی برای تولید آثار صنایع دستی کاربردی تاکید کرد و گفت: اتصال هنرمندان صنایع دستی ایران با بازارهای جهانی مستلزم درک ذائقه و سلیقه گردشگران،جولیو ویناچا در حاشیه بازدید از کارگاه های صنایع دستی استان سمنان، اظهار داشت: هنرمندان صنایع دستی در ایران باید متناسب با شناخت سلیقه و نیاز مخاطبان جهانی، به تولید آثار کاربردی متناسب با نیاز مخاطبان بپردازند.

 

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایسناوی تاکید کرد: تولیدکنندگان صنایع دستی در ایران تنها در صورت توجه به نیاز و سلیقه گردشگران و مسافران و تولید آثار کاربردی، قادر به ارتباط گیری با بازارهای جهانی هستند.

 

ویناچا افزود: هنرمندان صنایع دستی در صورتی که به سلیقه مخاطب توجه نداشته باشند، نه تنها بازارهای داخلی را از دست    می دهند، بلکه به بازارهای جهانی نیز راه نمی یابند.

 

وی اینترنت را بستر مناسبی برای ورود هنرمندان صنایع دستی به عرصه های جهانی عنوان و خاطرنشان کرد: هنرمندان باید با استفاده از ظرفیت اینترنت، نیاز و علاقه مردم جهان را شناسایی کنند.

 

مشاور صنایع خلاق سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با بیان اینکه سفرش به ایران به دعوت دولت ایران بوده است، افزود: در این سفر نقش مشاور و ایده پرداز برای ارایه فرصت های جدید در حوزه صنایع دستی و گردشگری را برای ایران دارد.

 

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار است که به ایران سفر می کند، تصریح کرد: تاکنون برای ایده پردازی و کمک به رونق صنایع دستی و گردشگری، به 20 کشور دنیا سفر کرده است.

 

ویناچا از تولید برخی تولیدات نمدی کاربردی در استان سمنان مانند فرش و گلیم ابراز رضایت کرد و گفت: کیفیت و تنوع این آثار تولیدی بالاست و در برخی موارد نیز برخی آثار نیاز به ارتقای کیفیت به منظور کاربردی شدن دارند.

مشاور صنایع خلاق سازمان توسعه صنعتی ملل متحد تاکید کرد: رونق تولیدات صنایع دستی، در کنار توسعه این آثار فرهنگی، رونق اشتغالزایی را برای کشورها به همراه دارد.

 

جولیو ویناچا در سفر به استان سمنان از بازارچه صنایع دستی گرمسار، کاروانسرای ده نمک آرادان، کارگاه صنایع دستی و فرش دست باف سمنان و … بازدید کرد .

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب