21:00:46 - سه شنبه 15 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری رالی تور کویرنوردی بین المللی درسمنان نماد صلح دوستی ایران اسلامی است
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به برگزاری رالی تور کویرنوردی در سه بخش استانی، ملی و بین المللی در سمنان، گفت: برگزاری این تور در ایران نمادی از صلح دوستی ایران اسلامی است.

 

به گزارش سمنان لاین، منوچهر صادقی در نشست برنامه ریزی برگزاری رالی تور کویرنوردی در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان، با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری سه دوره این رالی خانوادگی در سطح های استانی، ملی و بین المللی به مدیریت این استان، گفت: هدف از برگزاری این رالی، نمایش اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه در شرایط فعلی منطقه است.

وی افزود:این رقابتها برای گسترش و تعمیم امید و نشاط و نمایش همدلی و همزبانی و صلح و دوستی ایران اسلامی، در عرصه بین المللی و نیز معرفی جاذبه های گردشگری استان سمنان اعم از کویر و کوهستان و جنگل و مکان های تاریخی برنامه ریزی شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خاطرنشان کرد: در این رالی همه اقوام و مذاهب کشور از هر استانی می توانند شرکت کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مرحله اول این رالی از جایگاه شهدای گمنام شهر سمنان آغاز و در مسیرهای لاسجرد، سرخه، شهمیرزاد و در پایان به مهدیشهر ختم می گردد و مراسم اختتامیه آن در شهر مهدیشهر خواهد بود.

صادقی اضافه کرد: مرحله دوم رالی به صورت ملی و از مبدا سمنان تا یکی از مناطق آزاد جنوب کشور است و مرحله سوم رالی بصورت بین المللی و حضور شرکت کنندگان خارجی و مسیر بین المللی و احتمالا از آلمان تا سمنان به طول 6500 کیلومتر و با مشارکت استانهای سمنان، اصفهان، کرمان، یزد، قم، خراسان رضوی و جنوبی خواهد بود.

وی از برگزاری همایش ادیان و مذاهب در سمنان خبر داد و گفت: همایش ادیان و مذاهب در سمنان همزمان با برگزاری برنامه فرهنگی اجتماعی رالی تور خانوادگی برنامه ریزی شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به تقارن میلاد حضرت مسیح(ع) و میلاد حضرت محمد(ص)در سوم و چهارم دی ماه 94، گفت: در نظر است از این فرصت برای برگزاری همایشی برای تقریب مذاهب با حضور مذاهب رسمی کشور در سمنان اقدام شود.

در این جلسه فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان نیز گزارشی از برنامه ریزی های انجام شده ارائه و گفت:کمیته اجرایی رالی تور خانوادگی به عهده اداره کل ورزش و جوانان استان و کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی آن به عهده اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان است

مرحله اول رالی تور کویرنوردی سوم تا چهارم دی ماه 94 به مسافت حداکثر 600 کیلومتر در سطح استان سمنان با عنوان کاروان امید و نشاط، مرحله دوم این تور در سطح ملی و در آستانه سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مدت پنج روز از مبدأ شهر سمنان و حاشیه استان های کویری به مقصد جنوب ایران و با مشارکت یکی از مناطق آزاد و دستگاه های مربوطه با عنوان کاروان همدلی و همزبانی و مرحله بین المللی این رالی نیز در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام (ص) در اردیبهشت ماه سال آینده به صورت بین المللی در حاشیه کویر مرکزی و لوت ایران از مبداء و مقصد استان سمنان به مدت هفت الی 10 روز با عنوان صلح و دوستی برگزار می شود.

تنوع آب و هوایی استان سمنان باعث شده سمنان به عنوان استانمیزبان برگزاری این رالی انتخاب شود

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب