21:40:58 - دوشنبه 14 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازدید مشاور سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد از برخی مراکز صنایع دستی سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری سمنان گفت : جولیو ویناچا مشاور صنایع سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) درنخستین روز سفر خود به استان ازبازارچه صنایع دستی گرمسار، کاروانسرای ده نمک آرادان،کارگاه صنایع دستی و فرش دست باف سمنان بازدیدکرد.

 

مریم سلمانیان افزود : در سفر این مشاور سازمان توسعه صنعتی ملل متحد موضوع تجاری سازی محصولات گردشگری با محوریت سوغات و صنایع دستی استان سمنان مورد بررسی قرار گرفت.

وی ارایه نحوه برندینگ و آماده سازی محصول برای ارایه به بازارهای هدف در مورد سوغات شاخص، صنایع دستی و فرش دست باف استان ، نحوه برندینگ و تجاری سازی محصولات ناملموس گردشگری مانند موسیقی ، آیین ها و بازی های بومی و محلی را از جمله اهداف این سفر این کارشناس سازمان ملل متحد عنوان کرد.

وی نحوه تنظیم و آماده سازی مسیرهای گردشگری منطبق با نیازهای گردشگران داخلی و خارجی را از دیگر اهداف سفر این کارشناس خارجی اعلام کرد و گفت:استفاده از دانش روز برای تبدیل کردن محصولات صنایع دستی به موارد کاربردی و قابل استفاده برای گردشگران و مسافران از اهداف حضور این کارشناس در سمنان است.

سلمانیان مشکل گردشگری استان را به هم پیوسته نبودن ارایه خدمات عنوان کرد و گفت : تولید و ارایه صنایع دستی باید با توجه ذائقه و علاقه مخاطب باشد.

به تاکید وی تولید صنایع دستی باید جنبه کاربردی داشته باشد.

بازدید از مجموعه اقامتی شاهرود و دامغان و حضور در نشست اختصاصی با خبرگان سوغات و صنایع دستی سمنان از دیگر برنامه های دومین روز سفر این کارشناس سازمان توسعه صنعتی ملل متحد اعلام شد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب