9:06:44 - یکشنبه 13 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مهندس بیرقی خواستارشد ؛ اولویت بندی مشکلات صنایع هتلداری
کانال تلگرام سمنان لاین

مهندس بیرقی ، عضو کمیسیون گردشگری اتاق سمنان  در سومین نشست کمیسیون گردشگری که با موضوع صنعت هتلداری برگزار  گردید خواستار اولویت بندی مشکلات صنایع هتلدارای شد .

 

به گزارش سمنان لاین  بیرقی افزود ٬ تبیین تنگناها صنایع هتلدارای مستلزم ارائه راهکارها و تعامل بخش خصوصی و دولتی می باشد و تا زمانی که این ارتباط دو طرفه برقرار نباشد تغییر در این صنعت بوجود نخواهد آمد

 

جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی سمنان  هم خواستار توجه بیشتر به بخش گردشگری استان شد و گفت : استان سمنان در بخش گردشگری قابلیت های جذب گردشگر بیشتری دارد به شرط این که اندکی مدیریت در بخش گردشگری داشته باشیم.

 

 علی اصغرجمعه ای  گفت: ظرفیت های بخش های صنعت و معدن استان بسیار غنی بوده و وجود صنایع مختلف و غنای معادن نباید مانع این شود که به صنعت گردشگری توجه نداشته باشیم.

وی مزیت های صنعت گردشگری استان را منحصربفرد دانست و افزود: شرایط اقلیمی استان آنقدر منحصر بفرد است که فاصله کویر تا کوهستان تنها سی و پنج کیلومتر است و این مزیت برای تمامی گردشگران داخلی و خارجی جالب توجه می باشد.

جمعه ای با اشاره به تاریخ فرهنگ و مشاهیر این خطه اظهار داشت : وجود عرفا و اندیشمندان صاحب نام در استان سمنان قابلیت های جذب گردشگر و مخاطبین بیشتری را به ما می دهد، به شرط این که اندکی مدیریت در گردشگری داشته باشیم.

حسین خواجه بیدختی ، رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز سرمایه گذاری را اولویت اول این سازمان اعلام و اضافه کرد: تا زمانی که زیر ساخت ها به صورت کامل برای سرمایه گذار تعریف نشود ، دعوت از مخاطب جهت سرمایه گذاری کار درستی نیست.

وی حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری را دو هزار و 390 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : ایجاد انگیزه و خدمات به سرمایه گذاران وظیفه ذاتی این سازمان است. 

وی ادامه داد: در این ارتباط تاکنون خدمات بسیار مفیدی از سوی این سازمان جهت ترمیم بنای ابنیه استان سمنان صورت پذیرفته است.

خواجه بیدختی مزیت و ظرفیت های کارونسراهای استان سمنان را قابل توجه ارزیابی کرد و بیان داشت : از تعداد بیست کارونسرای موجود در استان سمنان ده کارونسرا قابل استفاده و دو کارونسرا در حال گذار و انتقال به بخش خصوصی می باشد.

در این نشست تخصصی مسائل بوم گردی ، تعیین اقامتگاه دائمی و موقت ، اعمال قانون و کنترل دستگاه های نظارتی نسبت به برگزاری تورهای گردشگری ، تعامل مقوله زیست بوم و گردشگری مورد بحث و تبادل قرار گرفت.

استان سمنان دارای بیش از یک هزار و 147 اثر تاریخی شناسایی شده است و پیش از این 711 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این استان به ثبت ملی رسیده است.

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب