10:48:33 - یکشنبه 13 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان : باید از کارکردهای متنوع اوقاف بهره گیری شود
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان ترویج و توسعه قرآنی را یکی از فعالیت های ارزشمند اوقاف برشمرد و گفت : اوقاف و امور خیریه نباید فقط دل به گرو نذورات بقاع متبرکه داشته باشد باید با برنامه ریزی مناسب برای انجام فعالیت های مختلف درآمدزا باشد.

محمدرضا خباز روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل، معاونین و کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با تاکید بر درآمدزا بودن فعالیت های اوقاف افزود : از این لحاظ کار ترویج و توسعه قرآنی یکی از فعالیت های ارزشمند اوقاف است که باید گسترده تر و وسیعتر ادامه پیدا کند.
وی اظهار داشت : ترویج فرهنگ نورانی قرآن در جامعه اسلامی یک ارزش و ضرورت است.
استاندار سمنان ادامه داد : قرآن کریم گهر گرانبهایی است که هر چقدر به آن مراجعه میشود نکات و مطالب جدیدتر دارد و این کتاب جهانی تا روز قیامت بشریت را هدایت خواهد نمود و از این لحاظ کار ترویج و توسعه قرآنی یکی از فعالیت های ارزشمند اوقاف است. 
خباز با اشاره به این که هرچقدر ما از قرآن و اهل بیت فاصله بگیریم ، جرم جنایت زیادتر و زندان ها پر می شود ف افزود : تنها راه نجات انسانیت تمسک به قرآن کریم و سیره و روش زندگانی ائمه اطهار (س) است.
استاندار سمنان اداره جامعه و کشور را منوط به داشتن برنامه دانست و افزود : نمی شود با آزمایش و خطا کارها را ادامه داد ، باید در هر کاری طرح و برنامه ریزی مناسبی انجام داد.
وی همچنین از دست اندرکاران اوقاف خواست بصورت کلی گزارش نذورات و وقف های انجام شده را ارائه دهند تا مردم نسبت به کارهای انجام شده آگاهی پیدا کنند.
وی همچنین بر حمایت از برنامه ها و فعالیت های اداره کل اوقاف در عرصه توسعه و ترویج وقف در جامعه تاکید کرد.
حدود پنج هزار بقاع متبرکه در استان سمنان وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب