9:27:02 - شنبه 12 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل اوقاف استان سمنان: ایجاد وقف های جدید برای نماز جمعه ترویج می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان سمنان با بیان اینکه وقف ظرفیت عظیم فرهنگی و اقتصادی برای کمک به جامعه دارد ، گفت: باید از این ظرفیت ها برای ترویج نماز جمعه استفاده شود.

 

به گزارش سمنان لاین به نقل ازروابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سمنان جت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی روز جمعه در نشستی با اعضای ستاد جمعه سمنان افزود: وقف از سنت های پسندیده الهی است که باید در راه تقویت مبانی دینی و کلام الهی به کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی وقف را فرصت مغتنمی برای ترویج احکام والای اسلام اعلام کرده و لذا باید از امتیاز نظام اسلامی برای گسترش فرهنگ وقف در جامعه بهره برد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان ادامه داد: از سخن رهبری این چنین فهمیده می شود که نگاه ها باید به سمت وقف همه جانبه باشد و رهبری نیز به نوعی همان نگاه پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) را داشتند که وقف باید در جامعه به کار آید.

واحدی نهاد مقدس نماز جمعه را در طول سال های بعد از انقلاب اسلامی همواره زمینه ساز تحولات اساسی در جامعه و آگاهی دهنده برشمرد و خواستار ورود وقف برای پشتیبانی از برنامه های نهاد نماز جمعه شد.

وی تصریح کرد: بنابه نظر رهبر معظم انقلاب ، وقف به عنوان حکمی اسلامی باید در جامعه رونق پیدا کند و از این باب، همه وظیفه دارند برای ترویج سنت حسنه وقف تلاش کنند و نهاد نماز جمعه یکی از مراجعی است که می تواند در تبیین اهمیت وقف بسیار مؤثر باشد.

واحدی از ائمه جمعه و جماعات استان سمنان خواست تا در طول سال درباره اهمیت وقف و تشویق مردم به روی آوردن به این سنت حسنه بکوشند.

امام جمعه موقت سمنان نیز در این نشست گفت: نهاد نماز جمعه به کمک وقف نیاز دارد و امروز وقف باید به تقویت این بخش بپردازد.

حجت‏الاسلام والمسلمین سیدجلال احمدپناهی افزود: شمار زیادی از مردم و مسئولان هر هفته در آیین سیاسی و عبادی نماز جمعه شرکت می کنند و از این بابت، نهاد نماز جمعه دارای کارکردهای متفاوتی در جامعه است.

وی تصریح کرد: فرارسیدن هفته وقف فرصت مناسبی است تا بتوان از خیرات وقف در راستای تقویت نهاد نماز جمعه نیز بهره برد و امروز اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان باید در سوق دادن خیران به سمت پشتیبانی از برگزاری نماز جمعه بکوشد.

امام جمعه موقت سمنان اظهار کرد: همه باید تلاش کنند تا وقف در جامعه ایران گسترش یابد و از سویی، وقف برای نماز جمعه باید در جامعه تقویت شود؛ چون نهاد نماز جمعه به این کمک ها نیاز دارد.

احمدپناه با تأکید بر لزوم ترویج و تبلیغ سنت حسنه وقف تصریح کرد: وقف یکی از تعالیم مترقی و پیشرفته دین مبین اسلام بوده که امروز می تواند اثرگذار باشد .

وی تصریح کرد: فرهنگ کمک به دیگران و اختصاص دارایی برای خدمات رسانی به عموم مردم در جامعه همچون سایر تعالیم این دین مبین و احکام پیامبر گرامی اسلام نشانگر مهربانی و رحمت در دین الهی اسلام بوده و در عین حال، از جهات متعددی با فطرت انسانی موافقت دارد.

امام جمعه موقت سمنان افزود: وقف دارای فواید بی‏شمار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و پیشرفت دینی بوده و از این خاطر، همه مردم و مسئولان باید بکوشند تا این فرهنگ غنی و دیرینه در جامعه نهادینه شود.

احمدپناه یکی از راه های نهادینه شدن ارزش‏های والای اسلامی در جامعه را توجه به فرهنگ هایی امثال وقف برشمرد و گفت: نهاد نماز جمعه بودجه دولتی ندارد و مردم باید بیش از گذشته این نهاد را تقویت کنند تا کارها به صورت بهتری پیش رود.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب