10:38:18 - چهار شنبه 9 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خباز : برای شخص استاندار هیچ فرقی ندارد که چه کسی رأی می آورد
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی را فرصتی برای به رخ کشیدن تبلور حضور مردم در مشارکتهای سیاسی و اجتماعی دانست.

 

به گزارش سمنان لاین به نقل از ایرنامحمدرضا خباز روز سه شنبه در نشست ستاد انتخابات و اجرای مانور سراسری سامانه جامع انتخابات استان سمنان گفت: برگزاری انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است.

وی با بیان اینکه یکی از شرایط مهم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات ایجاد اعتماد است، تاکید کرد: مردم وقتی احساس کنند مجریان انتخابات در امانت داری رأی آنها از هیج کوششی دریغ نمی کنند و همه کارها برای اعتماد سازی مردم ایجاد شود، حضور حداکثری در انتخابات دارند.

خباز افزود: همه ما در مقابل بیش از 200 هزار شهید انقلاب اسلامی مدیون هستیم باید با تأسی از خون شهدا وظایف قانونی و الهی را به خوبی برای اجرای انتخابات انجام دهیم .

وی خاطرنشان کرد: شرایط برای حضور حداکثری و گسترده مردم پای صندوقهای رأی باید مهیا باشد و نباید هیچگونه کار غیرقانونی و غیر موجه انجام شود و مردم نباید احساس کنند که دست اندرکاران نظر خاصی در انتخابات داشته باشند.

وی یاد آور شد: برای دست اندرکاران انتخابات و ستاد انتخابات و شخص استاندار هیچ فرقی ندارد که چه کسی رأی می آورد، زیرا اصل انتخابات در بی طرفی کامل دست اندرکاران است و در این خصوص الگوی همه بیانات امام راحل(ره) ومنویات رهبری است.

استاندار سمنان گفت: دست اندرکاران انتخابات باید با توجه به کلام الهی در قرآن کریم، امانت دار خوبی برای مردم باشند و رعایت قانون باید اصلی ترین هدف هیاتهای اجرائی و نظارت باشد.

استاندار سمنان تاکید کرد: در استان همه امکانات و بسترها برای برگزاری شایسته و مناسب انتخابات در هفتم اسفند 94 آماده است و در این زمینه هیچگونه دغدغه ای وجود ندارد.

محمدرضا میرزایی رئیس ستاد انتخابات استان سمنان نیز گفت : تمام امکانات و نیازها برای برگزاری انتخابات در استان ایجاد شده است.

مهدی بندرآبادی دبیر ستاد انتخابات استان سمنان، گزارشی از فعالیتها و اقدامهای ستاد انتخابات ارائه داد و در ادامه، مانور سامانه جامع انتخابات استان سمنان با حضور استاندار سمنان و اعضای ستاد انتخابات برگزار شد.

هفتم اسفند 94 همزمان در سراسر کشور دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

بر اساس اطلاعیه شماره چهار ستاد انتخابات کشور، داوطلبین نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از پنجشنبه 26 آذر 94 تا پایان روز اداری دوم دی 94 و داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز شنبه 28 آذر 94 تا پایان روز جمعه چهارم دی 94 به مدت هفت روز، می توانند برای ثبت نام به ستاد انتخابات وزارت کشور و فرمانداری های مراکز حوزه انتخابیه مراجعه کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب