10:42:23 - سه شنبه 8 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هشت نفر بر اثر مسمومیت گاز منواکسید کرین در استان سمنان جان باختند
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل پزشکی قانونی سمنان از مرگ هشت نفر از شهروندان این استان بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن و سوختگی در سال جاری خبر داد.

به گزارش سمنان لاین به نقل ازپزشکی قانونی سمنان : در این مدت تعداد هفت نفر از شهروندان بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن و یک نفر به علت سوختگی در این استان جان خود را از دست دادند.
ابراهیم شاطری تصریح کرد : از مجموع جانباختگان مربوط به مسمومیت با گاز منواکسید کرین، دو نفر مرد و پنج نفر زن بودند که در مقایسه با مدت مشایه سال گذشته افزایشی نداشته است.
وی تعداد جانباختگان سال گذشته در این رابطه را سه نفر زن و چهار نفر مرد اعلام کرد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان افزود : یک مرد سمنانی نیز در سال جاری بر اثر شدت سوختگی جان داد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی های ناشی از سوختگی سه نفر بود، کاهش یافته است.
استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، استفاده نکردن از وسایل گازسوز و گرمایشی بدون دودکش، کنترل دودکش قبل از استفاده از وسایل گرمایشی و مطمئن شدن از باز بودن مسیر آن، روشن نکردن خودرو در پارکینگ در بسته به مدت طولانی، اجتناب از قرار دادن منقل یا شعله باز در زیر کرسی و نصب نکردن آبگرمکن در حمام، از مواردی است که برای جلوگیری از گازگرفتگی باید رعایت شود.
سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک ها از جمله علایم مسمومیت ناشی از تنفس گاز منواکسید کربن عنوان شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب