10:32:33 - سه شنبه 8 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیت الله سیدمحمد شاهچراغی : اوقاف و امور خیریه باید به امور فرهنگی بپردازد
کانال تلگرام سمنان لاین

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت : دعوت مردم به انجام وقف جدید، متناسب با نیازهای روز جامعه باشد.

حضرت آیت الله سیدمحمد شاهچراغی روز سه شنبه در دیدار با کارکنان اوقاف و امور خیریه این استان به مناسبت هفته وقف، افزود : امروز جامعه نیازهای جدیدی به ویژه در بخش بهداشتی و درمانی دارد که می توان واقفان را برای انجام وقف در این بخش ها دعوت کرد.
وی با اشاره به این که باید نیازهای جامعه شناسایی و به واقفان ارایه شود، تصریح کرد : حوزه هایی که دولت نمی تواند و یا وظیفه ندارد که اعتبار به آن ها اختصاص دهد، باید به واقفان معرفی شود.
شاهچراغی حفظ موقوفات موجود و عمل دقیق به نیت واقفان را دو وظیفه اصلی اوقاف و امور خیریه برشمرد و اضافه کرد: باید تلاش شود آنچه از گذشته وقف شده، از میدان وقف خارج نشود، زیرا مردم با اخلاص و برای رضای خدا وقف کرده اند و از سوی دیگر، باید جلوی موقوفه خواری که گناهان کبیره است نیز گرفته شود.
وی با تاکید بر این که اوقاف و امور خیریه باید به امور فرهنگی بپردازد و از ورود به امور اقتصادی و کارهای عمرانی دوری کند، افزود : کارهای عمرانی و اقتصادی اگر وظیفه اوقاف و امور خیریه است انجام دهید، وگرنه این کارها مانند جاده لغزنده است و احتمال انحراف در آن وجود دارد و بهتر است به آن ورود نکنید.
وی تاکید کرد : ورود اوقاف و امور خیریه به امور اقتصادی و عمرانی که نسبت به آن تکلیف کشوری ندارد را به مصلحت نمی دانم و بهتر است اوقاف و امور خیریه به مسایل فرهنگی و قرآنی توجه داشته باشد.
حجت الاسلام عبدالله واحدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه نیز در این دیدار به اجرای از جمله طرح های مختلفی مانند حفظ قرآن، همایش وقف و رسانه، گردهمایی تقدیر از واقفان، متولیان موقوفات، توجه به وقف در نیازهای روز جامعه اشاره کرد.
بیش از پنج هزار موقوفه و بیش از 12 هزار رقبه در استان سمنان به ثبت رسیده است.
هجدهم تا بیست و چهارم آذر هفته وقف نامگذاری شده و در هفته وقف امسال در استان سمنان بیش از 70 برنامه پیش بینی شده است.
در سال 94 تعداد 51 وقف جدید به ارزش 60 میلیارد ریال در استان سمنان در سامانه موقوفات به ثبت رسیده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب