7:01:37 - دوشنبه 7 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رییس پارک علم و فناوری استان سمنان: برای ساخت نمونه اولیه محصول فناوری تا یک میلیارد ریال پرداخت می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

رییس پارک علم و فناوری استان سمنان مستقر در شاهرود گفت: در مراکز رشد این پارک به غیر از اختصاص فضای دفتری، تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد حدود یک درصد برای ساخت نمونه ی اولیه محصول به فناوران پرداخت می شود.

 

دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی عصر روز یک شنبه در نشست با فناوران شرکت کننده در جشنواره بزرگ فناوری استان در شاهرود، افزود:. همچنین فناوران می توانند پس از تجاری سازی محصول و عضویت در پارک به عنوان شرکت پارکی درخواست دریافت تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال دیگر را نیز ارایه نماید.

دکتر جلالی وی در پاسخ به پرسش یکی از فناوران مبنی بر چگونگی دریافت تسهیلات بیشتر از پارک گفت: در صورتی که محصولی در مرحله تجاری ‎سازی و فروش به تسهیلات بیشتر از این مبالغ نیاز داشته باشد، پارک این تسهیلات را از طریق صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان پرداخت می کند.

وی افزود: البته برای این تسهیلات سقفی تعیین نشده است و میزان پرداخت آن بستگی به محصول در حال تولید و نظر کارشناسی پارک علم و فناوری استان سمنان دارد.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از فناوران در رابطه با مشکلات موجود برای دریافت کارگاه در شهرک های صنعتی گفت: پارک علم و فناوری استان سمنان در نظر دارد فضایی با زیربنایی حدود 3 هزار متر مربع را برای استقرار کارگاه های نیمه صنعتی اختصاص دهد که این فضا شامل 30 مجموعه کارگاهی خواهد بود.

جشنواره بزرگ علم و فناوری استان سمنان از روز یکشنبه در شاهرود آغاز شده وتا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

تعداد محصولات ارایه شده دراین جشنواره 149 محصول است که 23 محصول در رسته ی مکانیک و عمران، 50 محصول در رسته ی فیزیک، شیمی مواد و آزمایشگاه، 15 محصول در رسته ی کشاورزی و صنایع غذایی، 27 محصول در رسته ی برق و الکترونیک، نرم افزار و فن آوری اطلاعات ، 12 محصول در رسته ی پزشکی و دارویی و گیاه پزشکی و 22 محصول در رسته ی صنایع دستی و معماری است.

محمد همتیان معاون توسعه مدیریت و منابع نیروی انسانی استانداری سمنان هم روز یک شنبه از نمایشگاه فناوری سمنان بازدید کرد و به فناوران قول مساعد داد تا جلسه ای با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی برای حل این مشکل برگزار شود.

محمد همتیان تصریح کرد: در رفع مشکلات مالیاتی، تامین اجتماعی و سیستم بانکی نیز جلسه ای مشترک با حضور رییس پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار خواهد شد تا از مدیران استانی حمایت هایی برای تشویق فناوران دریافت گردد.

سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار و فرماندار شاهرود، نیز از تلاش های پارک علم و فناوری استان سمنان در برگزاری اولین دوره ی جشنواره بزرگ فناوری استان سمنان، تقدیر کرد و با اشاره به تعداد دانشگاه های حاضر در استان توجه به ایجاد اشتغال از طریق فناوری را خواستار شد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب