20:47:28 - دوشنبه 7 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احداث بزرگ‌ترین پارکینگ طبقاتی استان سمنان در شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های شاهرود و میامی  در حاشیه تور خبرنگاری بازدید از موقوفات و بقاع متبرکه شاهرود در آستانه هفته وقف و به همت اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود و در بازدید از پارکینگ طبقاتی موقوفه محروم شاهرودی در محل خیابان فردوسی این شهر بیان کرد: این مکان در طرح تفصیلی، 35 سال فضای سبز بوده و بهره‌برداری از آن صورت نگرفته است.

به گزارش سمنان لاین مجیدی اظهار کرد: کاربری این فضا برای احیای موقوفه و واقفی که سالیان سال وقف کرده است، در مسیر قانونی شهرداری و شورای شهر و کمیسیون ماده پنج و نیز سازمان مسکن و شهرسازی تغییر پیدا کرده و اکنون پارکینگ طبقاتی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آن احداث می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های شاهرود و میامی افزود: پارکینگ عمومی در شاهرود نیست و با توجه به اینکه شهرداری از مردم بابت ساخت پارکینگ مسکونی هزینه دریافت می‌کند، باید پارکینگ ایجاد شود و این پارکینگ‌ها خاص تجاری است و مجتمع‌ها و پاساژهایی که پارکینگ ندارند، می‌توانند از این مکان استفاده کنند.

مجیدی با بیان اینکه استفاده پارکینگ عمومی یا اختصاصی این مکان به شهرداری مربوط می‌شود، گفت: در تلاش هستیم برای رفاه اهالی منطقه فردوسی، طبقه همکف این پارکینگ تجاری و فروشگاه بزرگی شود و پارکینگ زیرش هم در اختیار مردم قرار گیرد تا خدمتی به شهر و مردم ارائه شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های شاهرود و میامی عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در وقف به این‌گونه است که آورده وقف عرصه است و آورده سرمایه‌گذار هر چه می‌خواهد هزینه شود، کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی می‌کند و این‌گونه درصد خوبی به موقوفه و سرمایه‌گذار می‌رسد و هر دو طرف راضی می‌شوند.

وی تأکید کرد: اگر این پروژه احداث شود، به اندازه تمام درآمدهای موقوفات شاهرود برای این موقوفه ایجاد درآمد خواهد شد و یک حرکت رو به جلو و جهادی است.

مجیدی با اشاره به ممنوع بودن فروش موقوفه اظهار کرد: منظور از فروش پذیره اعیانی است؛ بدین صورت که کارشناس رسمی زمین را قیمت می‌گذارد، فرد 100 درصد پذیره را به اوقاف پرداخت می‌کند و عیانی برای سرمایه‌گذار و عرصه برای اوقاف است و سالانه اجاره از عرصه به اوقاف پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه مشهد مقدس همه نقاطش موقوفه است و تهران اکثر مکان‌های مهم و با اهمیت آن وقف است و مانعی ندارد، بیان کرد: در وقف مشکلاتی در بحث فرهنگی وجود دارد که نمی‌توان به گردن یک نهاد انداخت و چون وقف یک حوزه فرهنگی است، همه در این امر مقصرند و باید این فرهنگ‌سازی شود تا این همه اجحاف در وقف وجود داشته باشد که در گذشته همه وقف می‌کردند و امروز کم باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب