11:00:25 - یکشنبه 6 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان لاین در جلسه استاندار سمنان با اصحاب رسانه مطرح کرد ؛ توسعه ی استان در گرو تقویت جایگاه مرکز استان
کانال تلگرام سمنان لاین

 

محمدرضا خباز در اولین نشست مطبوعاتی خود با رسانه های استان سمنان، در پاسخ به پرسش خبرنگار سمنان لاین مبنی بر اینکه توسعه ی استان در گرو تقویت مرکز استان میباشد ،جایگاه سمنان بعنوان مرکز استان را در مقایسه با دیگر مراکز استان ها چگونه ارزیابی می کنید گفت :

 

 

سمنان در بخش آموزش عالی از مراکز پیشرو در کشور میباشد علی ایحال بدلیل کمی آب مشکلات و برخی ضعف ها در کل استان مشاهده می شود که با برطرف کردن ریشه مشکلات که همان انتقال آب میباشد خودبخود شاهد رشد وتوسعه ی بیش ازپیش سمنان خواهیم بود.

 

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان همچنین از تذکر دکتر روحانی رئیس جمهور محترم در بحث انتقال آب دریای خزر گفت ؛ ایشان به بنده گفتند که مطالعاتی برای انتقال آب خزر صورت گرفته اما کافی نبوده است.

 

دکتر خباز در پاسخ به سئوالی مبنی بر وجود بیکاری بیشتر در شرق استان گفت : درهر منطقه ظرفیت های خدادادی وجود دارد که قابل انتقال به جای دیگری نیست ازجمله معادن و کشاورزی که بهتر است در این دوبخش توجه بیشتری به شرق استان بشود ضمن اینکه مهمترین دلیل رغبت سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در غرب  و مرکز استان نزدیکی به پایتخت میباشد و نمی توان سرمایه گذار را به جای دیگری منتقل کرد.

 

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص طیف مردان همیشه مدیر، مدیران مانده از دولت قبل و تغییرات احتمالی مدیریتی در این استان، اظهار کرد: دنخستین شرط وی برای ابقاء یا انتخاب یک مدیر ، کارآمدی و توانایی وی در اداره دستگاه خود و مسئولیت واگذار شده است.

او با بیان اینکه دومین مولفه وی در انتصاب مدیران، باور مدیران به سیاست های دولت دکتر روحانی است، افزود: دکتر روحانی در انتخابات یک سری سیاست ها و برنامه ها را به مردم ایران عرضه کرد و اکثریت مردم به این سیاست ها رای دادند و لذا هر مدیری که در این دولت کار می کند باید به سیاست های دولت باور داشته و بر مبنای آنها کار کند و من خودم از 18 سالگی نوارهای دکتر روحانی را گوش می دادم و بسیار می پسندیدم.

خباز، با بیان اینکه اولویت با مدیران بومی است، خاطرنشان کرد: در انتخاب مدیران جدید حتما مولفه بومی بودن در اولویت است. البته اگر مدیری قوی تر و کارآمدتر باشد و غیر بومی باشد حتما از گزینه غیربومی استفاده می کنم اما بی تردید در شرایط برابر حتما بومی بودن یک امتیاز محسوب می شود و اولویت با مدیر کارآمد و توانمند وی است.

وی با بیان اینکه در انتخاب مدیران ،عملکردها را ملاک قرار می دهد،گفت: هر مدیری که از دولت قبل مشغول خدمت است چنانچه عملکرد خوبی داشته و با سیاست های این دولت هم همراه است می تواند با قوت به کار خود ادامه دهد و دلیلی برای تغییر آنها وجود ندارد.

استاندار از وجود سه پست خالی در استانداری سمنان و از جمله معاونت عمرانی استاندار خبر داد و گفت: به عنوان نماینده دولت در استان از همه پیشنهادها برای انتصاب مدیران استفاده می کنم چرا که باور دارم این پیشنهادات به انتخاب بهتر کمک می کند اما انتخاب مدیران بر اساس کارآمدی، شایستگی، همراهی با سیاست های دولت و توان اجرایی افراد، صورت می گیرد .

وی با بیان اینکه تغییرات احتمالی نیز باید با حفظ حرمت و شأن مدیران انجام شود، اظهار کرد: ممکن است مدیری از خدمت در یک سنگر به خدمت در سنگر دیگری منتقل شود لذا باید چنانچه تغییری هم صورت می گیرد با حفظ شأان مدیران انجام شود.

 

استاندار سمنان،با اشاره به در پیش بودن انتخابات دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی، از این انتخابات به عنوان یکی از مهمترین انتخابات یاد کرد و افزود: شرایط برای برگزاری یک انتخابات باشکوه آماده است و از همه آنها که توانایی ایفای نقش در این مجلسین را دارند، دعوت می کنیم، حضور بیابند.

 

خباز، با بیان اینکه تکثر در کاندیداها، دست مردم در انتخاب را بیشتر باز می گذارد،گفت: از همه فعالان سیاسی و گروه ها و جریان های سیاسی که در ذیل نظام مقدس اسلامی فعالیت دارند، دعوت می کنیم چنانچه توانایی نمایندگی مردم را در خود می بینند به وظیفه الهی و اجتماعی و سیاسی خود عمل و وارد انتخابات شوند.

استاندار سمنان، با اشاره به جایگاه رای مردم در اندیشه های مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: یکی از کاملترین بیانات در خصوص اهمیت مردمسالاری و رای مردم را مقام معظم رهبری فرمودند که معظم له از رای مردم به مثابه”حق الناس” سخن گفتند و همین جایگاه رای مردم در اندیشه های رهبری را به روشنی نشان می دهد.

وی،در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه چرا فرصت برای فعالان سیاسی برخی جریان ها کمتر وجود دارد، اضافه کرد: در استان سمنان چنین چیزی قابل پذیرش نیست و همه افراد و جریان های دورن نظام می توانند برنامه های خود را برای مدیریت کشور عرضه کنند کما اینکه در چند روز اخیر نیز هم افرادی از جریان اصولگرا و هم افرادی از جریان اطلاح طلب در مراکز دانشگاهی استان به ایراد سخنرانی پرداختند و هیچگونه مشکلی نیز از این نظر وجود نداشته است چرا مردم این استان مردمی متدین و انقلابی هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب