17:45:16 - شنبه 5 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرمایه گذاری 150 میلیاردی بخش خصوصی در موقوفات سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از سرمایه گذاری 150 میلیارد ریالی بخش خصوصی در موقوفات سمنان گفت: با همکاری بخش خصوصی در یک پروژه 3 میلیارد تومان و در پروژه ای دیگر 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است تا برخی موقوفات احیا و نیات واقفان آنها، به احسن وجه اجرایی شود.

به گزارش سمنان لاین حجت الاسلام و المسلمین عبدالله واحدی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: نیات واقفان در استان سمنان در هشت طرح متمرکز در طول سال به صورت مستمر انجام می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: در طرح مهر تحصیلی که در راستای کمک به دانش آموزان بی بضاعت انجام می شود، 315 بسته کالای مورد نیاز به این دانش آموزان اهدا شد.

وی بیان کرد: در طرح پیوند آسمانی 8 کمک جهیزیه به جوانان مستمند برای ازدواج با توجه به نیات واقفان خیراندیش اهدا شد.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان سمنان در ادامه تصریح کرد: طرح مهر تندرستی که برای کمک به افراد بیمار است، با توجه به این که در این زمینه موقوفات کمی در دست بود، این طرح اجرا شد.

حجت الاسلام و المسلمین واحدی افزود: در ایام ماه مبارک رمضان 325 هزار نفر از سفره های افطاری بهره مند شدند.

وی تأکید کرد: طرح زائران رضوی و حسینی که برای افرادی است که تا به حال به حرم امام رضا (ع) و امام حسین (ع) مشرف نشدند، در استان سمنان اجرا شد و 3 نفر به عتبات عالیات سفر کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در ادامه اظهار کرد: در قالب طرح دست های مهربانی به افراد مستمند کمک شد و طرح بصیرت عاشورایی برای ماه محرم و صفر با محوریت بقاع متبرکه استان سمنان به اجرا درآمد.

حجت الاسلام و المسلمین واحدی گفت: در بخش فرهنگی بیش از 50 خیمه معرفت در سطح استان برای پاسخگویی به مسائل شرعی و رفع شبهات دینی برپا شد.

وی افزود: بیش از 115 سری مجموعه نمایشگاهی با هدف تشریح مبانی دین اسلام در امامزادگان و بقاع متبرکه به کار برده شد.

وی بیان کرد: 31 محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان و 100 محفل انس در طول سال در اماکن مذهبی برگزار شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان طرح های ضیافت الهی و نشاط معنوی را جزو دیگر اقداماتی دانست که در سال جاری انجام شد و تصریح کرد: سنت حسنه وقف یکی از مواردی است که دین مبین اسلام و ائمه اطهار (ع) مورد تأکید قرارداده اند و به آن عمل می کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تأکید کرد: وقف فقط برای افراد ثروتمند نیست، می توان چند نفر به صورت مشارکتی رقبه ای را خریداری و وقف کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اقدامات قرآنی انجام گرفته توسط این اداره کل گفت: 3700 نفر در سال جاری در طرح حفظ قرآن کریم شرکت کردند و حدود 8 هزار و 27 نفر در طی سه سال گذشته در این طرح شرکت کردند.

وی خاطر نشان کرد: طرح حفظ قرآن کریم در راستای بیانات مقام معظم رهبری درباره افزایش حافظان قرآن کریم در حال انجام است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: با همکاری بخش خصوصی دریک پروژه 3 میلیارد تومان و در پروژه ای دیگر 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است تا برخی موقوفات احیا و بتوان نیات واقف را به احسن وجه انجام داد.

وی در پایان افزود: وقف به عنوان توشه ای ماندگار انسان را در آخرت همراهی می کند و فرد را در محضر پروردگار انسانی محسن جلوه می دهد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب