10:31:10 - شنبه 5 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بخشی از مشکلات ضمانت نامه شرکتهای دانش بنیان با همکاری بانکها برطرف می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 رییس صندوق نوآوری و شکوفایی سازمان ریاست جمهوری، از همکاری بانکهای عامل برای رفع مشکل ضمانت نامه شرکتهای دانش بنیان خبر داد.

بهزاد سلطانی روز شنبه در حاشیه برپایی سی و سومین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در دانشگاه سمنان به خبرنگاران گفت: در همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با بانکها، برخی بانکهای عامل کشور همکاری برای صدور ضمانت نامه برای برخی شرکتهای دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق را پذیرفته اند.

وی افزود : این بانکها پذیرفته اند در ازای هزار میلیارد ریال پولی که این صندوق در این بانکها بلوکه می کند، معادل 10 هزار میلیارد ریال برای شرکتها دانش بنیانی که صندوق به آنها معرفی می کند، ضمانت نامه صادر کند.

وی با اشاره به برنامه صندوق نوآوری و کارآفرینی ریاست جمهوری برای استفاده از پول به صورت اهرم برای توسعه فناوری کشور، افزود: اکنون حدود 30 مورد ضمانت نامه به همین روال از سوی چهار بانک عامل صادر شده است و در حال مذاکره با 12 بانک هستیم.

سلطانی تاکید کرد : در حال حاضر، سه هزار و 650 میلیارد ریال طرح از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در دست بررسی و چهار هزار و 200 میلیارد ریال طرح نیز متقاضی سرمایه گذاری و مشارکت در این صندوق وجود دارد.

وی با اشاره به تایید 631 طرح ارایه شده از سوی شرکت های دانش بنیان به صندوق نوآوری و شکوفایی کشور، تصریح کرد : در هر کدام از این طرح ها سه تا 10 نفر اشتغالزایی وجود و دارد و از این طریریال موج بزرگ کارآفرینی در کشور ایجاد شده است.

وی تاکید کرد : باید با تلاش و حمایت، این موج بزرگ دانش و فناوری در حوزه های مختلف شرکت های دانش بنیان در کشور به قدرت اول اقتصاد ایران در بخش خصوصی تبدیل شود.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی سازمان ریاست جمهوری در مورد نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور نیز گفت : این نمایشگاه عزت و غرور ملی کشور را به نمایش می گذارد و بازدیدکنندگان به طور واقعی با دانش هسته و توان کشور در این بخش آشنا می شوند.

سی و سومین نمایشگاه صنعت هسته ای کشور روز شنبه با حضور بهزاد سلطانی، استاندار و تعدادی از مسئولان و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه سمنان افتتاح شد.

این نمایشگاه در 23 غرفه در سه بخش چرخه سوخت، نیروگاه و کاربردهای جانبی صنعت هسته ای پیش بینی شده است. تا 18 آذرماه 94 میزبان عفلاه مندان به ویژه دانش آموزان و دانشگاهیان است.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب