9:27:01 - پنجشنبه 3 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با مصوبه شورای شهرسمنان و در آستانه سالروز شهادت حضرت یحیی بن موسی الکاظم(ع) ؛ نام وادی السلام سمنان به بهشت یحیی (ع) تغییر یافت
کانال تلگرام سمنان لاین

رییس شورای اسلامی شهر سمنان از تغییر نام وادی السلام سمنان به نام بهشت یحیی(ع) بنا بر مصوبه شورا در آخرین جلسه رسمی، این شورا خبر داد..

 

به گزارش سمنان لاین علی همتی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به وجود مرقد مطهر حضرت یحیی بن موسی (ع)، برادر گرامی امام هشتم حضرت امام رضا علیه السلام در شهر سمنان و در راستای اقدامات صورت گرفته در خصوص تثبیت عنوان “حرم چهارم اهل بیت (ع)” برای شهر سمنان بواسطه وجود این امامزاده ی واجب التعظیم، اعضای شورای شهر، قبرستان وادی السلام شهر سمنان را با عنوان “بهشت یحیی” نامگذاری کردند.

 

رییس شورای اسلامی شهر سمنان افزود: عنوان وادی السلام مانند عناوینی چون قبرستان و گورستان مفهومی عام بشمار می رود که عبارت “بهشت یحیی” نامی خاص برای آرامستان سمنان و هماهنگ با نام آرامستان های بسیاری از شهرها نظیر “بهشت زهرا”، “بهشت رضا” و عناوینی از این دست است.

 

وی تصریح کرد: این نامگذاری ابتدا در کمیسیون فرهنگی شورا مطرح و به تصویب رسیده بود که برای قانونی شدن نیاز به مصوبه صحن رسمی داشت که با رای اکثریت اعضا ، این مهم نیز محقق شد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب