10:50:40 - سه شنبه 1 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اختصاص111 ناوگان حمل و نقل عمومي براي بازگشت زائران اربعين به استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

مديركل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان از برنامه ريزي و اختصاص 111 ناوگان حمل و نقل عمومي براي بازگشت زائران همايش بزرگ پياده‌روي اربعين به استان سمنان خبر داد.

داود فهندژ سعدي  گفت: پيرو هماهنگي و برنامه‌ريزي صورت گرفته با مجموعه استانداري سمنان و جلسات متعددي كه در خصوص خدمت رساني مطلوب و ارزشمند به زائران عتبات عاليات و كربلاي معلي برگزار شده است، تعداد 111 ناوگان حمل و نقل عمومي براي بازگشت زائران همايش پياده روي اربعين به استان سمنان اختصاص پيدا كرده است.

وي افزود: اين تعداد ناوگان حمل و نقل عمومي از روز پنج شنبه از طريق مرز مهران و پاركينگ هاي اختصاص يافته جهت اعزام زائران به نقاط مختلف استان سمنان آماده و در خدمت خواهند بود.

مديركل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان خاطرنشان كرد: حدود 12 هزار نفر از هم استاني‌ها براي ورود به كشور عراق و شركت در همايش پياده‌روي اربعين حسيني در سامانه ثبت نام كرده‌ بودند كه حدود 4هزار نفر از اين عزيزان از طريق 111 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومي به مرز مهران منتقل شدند و تعدادي از زائران هم استاني نيز از طريق ناوگان حمل و نقل به صورت خصوصي و با وسايل نقيله شخصي عازم مرز شدند.

سعدي ادامه داد: تعدادي از زائرين نيز از طريق كاروان هاي خصوصي وارد مرز مهران شده بودند كه اين كاروان‌ها طبق تعدي كه دارند نسبت به انتقال زائران به داخل استان سمنان اقدام مي كنند.

وي با اشاره به آمادگي استان سمنان نسبت به در اختيار گذاشتن ناوگان حمل و نقل عمومي براي بازگشت زائران ساير استان‌هاي همجوار، ادامه داد: ظرفيت استان سمنان براي انتقال زائران اربعين حسيني به كشور حدود 160 ناوگان حمل و نقل عمومي است كه حدود 110 دستگاه براي انتقال زائران به داخل استان سمنان اختصاص پيدا كرده است و مي تواند حدود 60 دستگاه نيز براي بازگشت زائران به ساير استان هاي كشور اختصاص دهد.

مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان همچنين ادامه داد: سالانه حدود 7 ميليون مسافر از طريق ناوگان حمل و نقل عمومي، سواري و … از محور‌هاي استان سمنان عبور مي‌كنند كه مقاصد آن‌ها عموماً درون شهري و برون‌ شهري و ساير استان‌ها است. 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب