11:45:07 - دوشنبه 30 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر اطلاع‌رسانی اداره‌کل اوقاف سمنان تأکید کرد ؛ ضرورت راه‌اندازی مدارس شبانه‌روزی تربیت حافظان قرآن کریم در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بر ضرورت راه‌اندازی مدارس شبانه‌روزی تربیت حافظان قرآن کریم در این استان تأکید کرد.

بهنام مطلبی صبح امروز در نشست بررسی نتایج برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار داشت: امسال طرحی در فصل تابستان با همکاری یک مجتمع قرآنی اعزامی از استان فارس در استان سمنان و شهرستان دامغان به طور آزمونه اجرایی شد.

وی تصریح کرد: در قالب این طرح، ظرف دو ماه و پس از شناسایی تعدادی از دانش‌آموزان، فعالیت شبانه‌روزی انجام گرفت و حاضران موفق شدند چهار جزء قرآن‌کریم را در این مدت حفظ کنند.

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: خانواده‌ها وقتی اثرات حفظ قرآن کریم را در فرزندان خود مشاهده کردند، بسیار مشتاق بودند تا این طرح در سال‌های آینده نیز ادامه پیدا کند تا محدود به تابستان نشود.

مطلبی اضافه کرد: حتی پیشنهاد شد که بتوانیم مدارس شبانه‌روزی تربیت حافظان قرآن کریم در استان سمنان دایر کنیم و این تجربه خوبی بود که بتوانیم از توانمندی‌های فعالان قرآنی از سراسر کشور نیز در استان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان نیز یک سال در استان فارس در این مجتمع قرآنی فعالیت کرده و به صورت تضمینی حافظ کل قرآن‌کریم می‌شوند.

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: بنای مسئولان اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بر این است که این امکانات و شرایط را در استان خودمان فراهم کنیم تا نیازی نباشد علاقه‌مندان به این حوزه به استان دیگری بروند.

مطلبی با اشاره به حدیثی از حضرت امام صادق(ع) مبنی بر اینکه «هر جوان مؤمنی که در جوانی قرآن تلاوت کند، قرآن با گوشت و خونش می‌آمیزد و خداوند عزوجل او را با فرشتگان بزرگوار و نیک قرار می‌دهد و قرآن نگهبان او در روز قیامت، خواهد بود»، خواستار توجه بیش از پیش از خانواده‌ها به کلام الهی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب