17:55:50 - پنجشنبه 26 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: برقی شدن قطار تهران – شاهرود موجب توسعه استان می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان گفت: برقی شدن قطار تهران – شاهرود علاوه بر اینکه زمان تردد این مسیر را به یک ساعت کاهش خواهد، موجب توسعه استان نیز می شود.

 محمدرضا خباز روز پنج شنبه در نشستی که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، به نقل رییس جمهوری گفت: استان سمنان ظرفیت لازم برای توسعه را دارد و می تواند به عنوان استان معین تهران نیز ایفای نقش کند.
وی با بیان اینکه استان سمنان یکی از استانهای بزرگ کشور است، افزود: فاصله شرقی -غربی این استان 600کیلومتر است و فاصله شمالی و جنوبی آن هم 300 کیلومتر می باشد که برای اتصال این پهنه وسیع ، اقدامات زیادی از سوی وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.
استاندار سمنان با بیان اینکه این استان مسیر حرم تا حرم نیز است، افزود: پس از تایید برجام ، سرمایه گذاران زیادی برای اجرای پروژه های مختلف اعلام آمادگی کرده اند.
وی از وزیر راه و شهرسازی خواست مسیر سرمایه گذاری را تسهیل کند.
دکترخباز اولین سفر خود را پس از تصدی استانداری سمنان صبح پنج شنبه به شاهرود انجام داد.
وی که برای استقبال از وزیر راه و شهرسازی در فرودگاه شاهرود حضور یافته بود در جلسه ای با حضور مسوولین این شهرستان ، شاهرود را شهری مذهبی با مردمانی متدین خواند و گفت: این شهر افراد شاخص زیادی در حوزه های مختلف علمی به جامعه ایران تحویل داده است.
استاندار سمنان به بیان خاطره ای پرداخت و گفت که اولین مرجع تقلیدش مرحوم آیت الله العظمی شاهرودی بوده و اولین وجوهات شرعی خود را نیز به دفتر این مرجع بزرگ تحویل داده است.
دکتر خباز از نگهداری رسید اولین وجوه شرعی خود خبرداد و گفت: این رسید را مرجع بزرگ شیعیان ، آیت الله العظمی شاهرودی با دست خود نوشته و ارسال کرده اند .
استاندار سمنان ادامه داد: از خانواده خود خواسته ام این دست خط را به عنوان سند نجات بخش به هنگام تدفین درقبرم قرار دهند.
سید محمدرضا هاشمی فرماندار شاهرود هم در این جلسه گفت: شهرستان شاهرود یک سوم مساحت استان سمنان را دارد و با بیش از 200 هزار نفر جمعیت ، نقش مهمی در استان دارد.
وی ادامه داد: استقرار 5اداره کل و نیز چند دستگاه دولتی مهم دیگر نشانه اهمیت این شهرستان است .
معاون استاندار سمنان افزود: شاهرود و بسطام قطب کشاورزی استان است و امسال برای اولین بار 400 تن انگور و نیز مقادیر قابل توجهی زرد آلو با نام شاهرود به خارج از کشور صادر شده است.
هاشمی با بیان اینکه ، این شهرستان با داشتن آثار متعدد تاریخی قطب گردشگری استان است ، افزود: زیر ساخت های لازم برای توسعه گردشگری در حال انجام است.
وی گفت: از 40 نوع ماده معدنی استان سمنان ، 26نوع در شاهرود در حال استخراج است.
هاشمی حضور بی دریغ مردم بیدار و آگاه این شهرستان در صحنه های مختلف را یادآور شد و گفت: تقدیم بیش از یک هزار شهید به نظام مقدس اسلامی گواه این مطلب است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب