9:42:01 - چهار شنبه 25 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه سمنان: والدین، آموزش و پرورش و دانشگاه نقش اصلی در اجرای فریضه امر به معروف دارند
کانال تلگرام سمنان لاین

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان تاکید کرد : خانواده، آموزش و پرورش و دانشگاه ها، سه رکن اصلی اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستند.

 

حجت الاسلام و المسلیمن سیدمحمد شاهچراغی روز چهارشنبه در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان افزود : خاستگاه اصلی امر به معروف و نهی از منکر درون خانواده هاست و پس از خانه، مدرسه مهمترین نقش را دارد.
وی خاطرنشان کرد : اگر والدین و آموزش و پرورش درست به این وظیفه خود عمل کنند، کار دانشگاه تا این اندازه مشکل نمی بود و به زحمت نمی افتاد.
وی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر تا زمانی که عمومی و همگانی نشود، به طور کامل محقق نمی شود، تصریح کرد : گروه های 10 نفره تذکر لسانی خوب است، ولی باید برای همگانی شدن این فریضه هم برنامه داشت.
امام جمعه سمنان بر مشخص شدن مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید و اضافه کرد : این مصادیق باید شناسایی و امر و نهی نیز باید جنبه امری داشته باشد تا به نتیجه برسیم.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان نیز در این نشست گفت : برای 16 نهاد دولتی 85 تکلیف و طرح در تحقق قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تعریف شده است.
حیدر آسیابی افزود : 140 گروه 10 نفره تذکر لسانی در حال ساماندهی است و در مرکز استان نیز 75 سرگروه فرم ویژه ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تکمیل کرده اند که برای فراگرفتن دوره های آموزشی آماده می شوند.
محمدرضا خباز استاندار، محمدرضا سوفندی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران حوزوی و دانشگاهی و اجرایی سمنان در این نشست حضور داشتند

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب