18:20:25 - دوشنبه 23 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مطلبی از سمنان لاین برای استاندار سابق که … (1)
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین در نظر دارد مجموعه مقالاتی را که درخصوص عملکرد استاندارسابق سمنان منتشر کرده بطور خلاصه شده بازنشر نماید تا ضمن مرور برنامه های گذشته آرشیوی هرچند کم بضاعت، برای عزیزانی باشد که برمسند امور قرار گرفته اند.

سمنان لاین – وقتی طرح های سفر را بررسی می کنیم مظلومیت های مرکز استان بیش ازپیش نمایان می شود.

صدالبته این بی مهری ها به مرکز استان هیچ ربطی به رئیس جمهور محترم و دولت تدبیر و امید نداشته  بلکه ریشه ی آن عوامل متعددی را شامل می شود که بازگو کردن آن در این مقطع به صلاح نمیباشد.

اما سخن مردم با استاندارمحترم که در رأس هرم اجرایی دولت در استان سمنان میباشد اینست که آزاد راه گرمسار به سمنان یک طرح ملی بوده وهیچ ارتباطی به استان نداشته و راه سمنان – فیروزکوه هم مصوبه وزارت راه وشهرسازی را دارد پس چیز جدیدی برای مرکزاستان نیست که آنرا در غالب طرح های سمنان بازگو کنیم و باید  در این سفر جاده ی سمنان – معلمان – اصفهان یا  احداث راه آهن دوآب ،مهديشهر- سمنان – نايين – اصفهان(كريدور شمال جنوب) جهت گرفتن مصوبه  در غالب طرح های پیشنهادی قرار می گرفت.

گویی در این میان مرواریدها به شهرستانهای دیگر داده شده و سهم مرکز استان چیزی جز آب نبات نیست!

لذا تقاضای گروه های مختلف مردم که در شبکه های اجتماعی نمود پیداکرده است حذف همین یکی دو مورد از طرح های مرکز استان در سفر است تا خیال همه ی دوستان مدعی توسعه متوازن در استان راحت شده و مردم سمنان ،سرخه ومهدیشهر هم تکلیف خود را دانسته و خواسته های قابل اجرای خود رابا شخص رئیس جمهور در میان بگذارند. 

تعدادی از این خواسته ها  که توسط موثرین  شهرهای سمنان،سرخه و مهدیشهر  با بررسی های کارشناسی و در نظر گرفتن کمبودهای دولت دربخش منابع مالی و اعتباری  صورت گرفته  بدین شرح میباشد ؛

 

1:انتقال آب درياى خزربه استان

 

2: تكميل  جاده سمنان – معلمان – اصفهان

 

3:احداث راه آهن دوآب ،-مهديشهر- سمنان – نايين – اصفهان (كريدور شمال جنوب)

4: احياى بافت هاى تاريخى شهرهاى سمنان ،سرخه ومهدیشهر  و روستاهاى تاريخى سمنان و واگذارى بناهاى تاريخى به بخش خصوصى براى بالا بردن سرعت مرمت و بازسازى بناهاى تاريخى و اعطاى تسهيلات با بازپرداخت هاى مناسب جهت سرمايه گذارى و كمك براى ثبت جهانى آنها.

5:تصويب و اجراى پژوهشكده باستان شناسى و زبان هاى باستانى در سمنان و رشته هاى مرتبط به اين حرفه براى دانشگاه هاى سمنان

6:تخصيص بودجه مکفی براى شهرستانهای  سمنان .سرخه ومهدیشهر  – از آنجايه كه بيش از ٧٠ ٪ درصد بودجه هاى تعیين شده توسط دولت براي استان سمنان – فقط براى دیگرشهرستان ها لحاظ میشود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب