7:24:02 - شنبه 21 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزیر بهداشت در روستای نردین میامی 8عمل جراحی چشم انجام داد
کانال تلگرام سمنان لاین

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی که روز جمعه در قالب کاروان نورآوران سلامت به شهرستان میامی سمنان سفر کرده است، بعداز ظهر این روز در روستای نردین کالپوش 8 عمل جراحی چشم انجام داد.

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایرنا دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی صبح جمعه با حضور در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، آمفی تئاتر دانشکده پزشکی را افتتاح کرد و سپس در آئین آغاز عملیات اجرایی مرکز تحقیقات علوم رفتاری این دانشگاه شرکت نمود.
دکتر هاشمی سپس در شهرستان میامی نیز حضور یافت و پس از بازدید از بیمارستان این شهر بابرخی از مسوولان و مردم این شهرستان گفت وگو کرد.
کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و میامی در این بازدید با بیان اینکه علمای بزرگی چون شهید سید مرتضی موسوی و آیت الله مومنی تربیت شده این دیار هستند، گفت: اتحاد و همدلی و ولایتمداری مردم میامی مثال زدنی است.
وی با بیان اینکه در سالهای گذشته توجه کافی به شرق استان سمنان خصوصا شهرستان میامی نشده است، تصریح کرد: این شهرستان از نبود زیرساختها رنج می برد که امید است با تدبیر دولت یازدهم این معضلات رفع شود.
رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت در شاهرود و میامی را نشان از توجه دولت تدبیر و امید به مناطق کمتر توسعه یافته دانست و خطاب به وزیر تاکید کرد: امیدواریم مشکلات مردم منطقه در حوزه بهداشت و درمان توسط جنابعالی برطرف شود.
جلالی همچنین اشاره ای نیز به نشست وزیر بهداشت با مسئولان شهرستانهای شاهرود و میامی داشت، و گفت: دکتر هاشمی در گام اول قول تخصیص سه دستگاه آمبولانس و همچنین ایجاد اورژانس هوایی را دادند که جای قدردانی است.
وی با تاکید بر اینکه محدودیت های این منطقه قابل لمس است، افزود: وضعیت جغرافیایی و جمعیتی شهرستان میامی و همچنین ترانزیتی بودن منطقه باعث بروز حوادث ناگواری در محورهای مواصلاتی شهرستان می شود که توجه ویژه وزارت بهداشت را می طلبد.
امام جمعه میامی نیز با تاکید بر اینکه دولت یازدهم در بحث بهداشت و درمان قدمهای خوبی برداشته است، گفت: حضور وزیر بهداشت در مناطق محروم نشان از همت دولت برای ساماندهی بخش بهداشت و درمان در کشور است که باید قدر دان بود.
حجت الاسلام قربانعلی صفائی پور همچنین اقدامات دولت در حوزه بهداشت را نوعی جهاد دانست و گفت: حضور متخصصان پزشکی همراه با گروه خیریه نورآوران سلامت در روستای نردین در مدت زمان حدود سه ماه نشان از نگاه جهادی و خیرخواهانه وزیر بهداشت دارد.
وی تصریح کرد: دولت یازدهم در دیپلماسی خارجی تحرکات خوبی داشته است که امیدواریم این مهم در کنار تقویت تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی برای خدمت بیشتر به مردم مثمر ثمر باشد و اثرات مثبت آن را در جامعه شاهد باشیم.
امام جمعه موقت میامی نیز که خود به عنوان دکتر عمومی در درمانگاه این شهر طبابت می کند با اشاره به عبور میلیونها زائر علی ابن موسی الرضا (ع) و بروز حوادث ناگوار در محورهای مواصلاتی این منطقه، افزود: نقل و انتقال مصدومان به بیمارستانهای شاهرود باعث بروز مشکلات فراوان و بعضا فوت مصدومان می شود که می طلبد یک مرکز درمانی و بیمارستان مجهز در میامی ایجاد شود.
حجت الاسلام سید حسین موسوی با توجه به قرار گرفتن مرکز درمانی میامی در مسیر پرتردد تهران – مشهد، افزود: امروز این مرکز از داشتن امکاناتی چون زایشگاه محروم است که توجه ویژه وزارت بهداشت و درمان را می طلبد.
وی خطاب به وزیر بهداشت خواستار نگاه مشفقانه و دلسوزانه وی به این شهرستان شد و افزود: برای مرکز درمانی میامی ۴۸ نفر استخدام شده اند ولی در نقاط دیگر به کار گرفته می شوند و مهمترین دلیل این امر نیز نبود زیر ساختها است.
فرمانداری میامی نیز ضمن قدردانی از وزیر بهداشت تصریح کرد: شهرستان میامی درمنطقه حساسی قرار گرفته است ونگاه ویژه مسئولین دراستان ووزارتخانه رانیازدارد.
احمد قاضی،گفت:طی دیداری که استاندارسمنان با شخص وزیر بهداشت درخصوص ساختمان شبکه بهداشت شهرستان میامی داشت، وزیر بهداشت دراین باره دستوراتی دادند که امید است به زودی این خواسته مردم عملی شود.
فرماندار شهرستان میامی درخصوص استقرار تیم پزشکی نوآوران سلامت درمنطقه کالپوش قدردانی کرده وخدمت به روستاییان رایکی از نگاههای خوب دولت تدبیر وامدید برشمرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در سخنانی با اشاره به ساخت ۳۰۰ پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در کشور در راستای کاهش هزینه های مردم، گفت: این امر باعث ماندگاری بیشتر متخصصان در شهرستان ها می شود.
قاضی زاده هاشمی در خلال حضور در محل استقرار کاروان نورآوران سلامت در روستای نردین میامی، با تاکید بر پیگیری مشکلات بخش بهداشت و درمان این شهرستان، افزود: دولت با مشکلات زیادی به ویژه در بخش اقتصاد مواجه است اما بدون تردید کارهای خوبی انجام شده که باید با ورود خیرین به حوزه بهداشت تقویت شود.
وی با تاکید بر اینکه دولت در طرح توسعه سلامت اقدامات بسیار خوب و چشمگیری داشته است، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، حوزه درمان میامی متحول خواهد شد.
هاشمی همچنین درباره در خواست مردم و مسئولان میامی برای ایجاد اورژانس هوایی در این شهرستان، گفت: در مورد توسعه خدمات درمانی با رئیس دانشگاه شاهرود که درقالب طرح توسعه سلامت اقدامات خوب و چشمگیری داشته اند صحبت هایی شد و امیدواریم آن چیزی که عدالت است در حوزه پزشکی بیش از گذشته دراین منطقه اتفاق بیافتد.
وی با اشاره به اینکه شناخت مناسبی از شهرستان میامی دارد، گفت: طبق قانون ارائه خدمات با سطح بندی مشخص شده است که به ازای هر یک هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت باید یک خانه بهداشت ایجاد شود که این قانون بایدعمل گردد.
وزیر بهداشت کابینه تدبیر و امید با تاکید بر اینکه تلاش ها بر ارتقاء خدمات برای جلب رضایت بیشتر مردم است، اظهار امیدواری کرد: با همت مسئولان و مردم به نقطه قابل قبولی در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان برسیم.
بنیاد خیریه نورآوران سلامت توسط دکتر هاشمی و چند تن از همکاران وی برای معاینه و درمان افراد محروم از خدمات چشم پزشکی و دندانپزشکی از بهمن ماه 89 راه اندازی شده است.
حضور در روستای نردین میامی ، پانزدهمین سفر این گروه است.
این بنیاد با راه اندازی سیستم درمانی قابل حمل و متحرک، خدمات درمانی را در مناطق محروم ارائه می نماید.
کلینیک متحرک دندان پزشکی و چشم پزشکی و اتاق عمل چشم این خیریه اولین تجربه ساخت این نوع واحدهای درمانی بر روی تریلی در ایران بوده است.
استفاده از میکروسکوپ سقفی، ماشین بیهوشی و سایر امکانات مورد نیاز، این تریلی را به یک اتاق عمل مدرن و مجهز تبدیل کرده است. 
در سفرهای مجموعه نورآوران سلامت ، تریلی ها ی حامل تجهیزات ، برای مدت 3 تا 4 ماه در یک منطقه محروم مستقر می شوند و تیم های درمانی شامل دندان پزشک، چشم پزشک و اپتومتریست و سایر اعضا به محل اعزام شده و خدمات درمانی دندانپزشکی و چشم پزشکی را به هموطنان ارائه می دهند.
کلیه خدمات دندان پزشکی و نیز خدمات چشم پزشکی اعم از معاینه ، تحویل دارو، عینک و جراحی به رایگان انجام شده و حتی امکانات جابجایی برای انتقال بیماران از روستاهای اطراف برای دریافت خدمات درمانی نیز به رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب