17:24:25 - پنجشنبه 19 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزیر آموزش و پرورش: ایجاد مراکزتعیین صلاحیت حرفه ای زمینه اجرای طرح رتبه بندی معلمان است
کانال تلگرام سمنان لاین

وزیر آموزش و پرورش از ایجاد مراکز تعیین صلاحیت حرفه ای معلمان به منظور اجرای طرح رتبه بندی معلمان در کشور خبر داد.

علی اصغر فانی عصر پنجشنبه در گردهمایی معلمان دامغان در استان سمنان گفت: مراکز تعیین صلاحیت حرفه ای در آموزش و پرورش، برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان تاسیس می شود.
وی گفت: برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان، در قالب سند تحول نظام آموزشی، انجام ارزیابی حرفه ای از معلمان ضروری است که برای این کار مراکز تعیین صلاحیت حرفه ای معلمان در حال تاسیس است، تا با تاسیس این مراکز و انجام بررسی های مورد نظر، مرحله بعدی طرح رتبه بندی معلمان اجرا شود .
وی درباره اجرای طرح هدایت تحصیلی نیز گفت: دستورالعمل و آیین نامه هدایت تحصیلی دانش آموزان کلاس نهم در شورای عالی آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته و پس از تصویب نهایی ابلاغ و اجرایی می شود.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی در سال 94 میزان 13 هزار و 400 میلیارد ریال بودجه عمرانی و مدرسه سازی اختصاص داده اند که نسبت به سال قبل 21 درصد افزایش دارد .
وی تعهد امسال خیران مدرسه ساز را هشت هزار میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش به هر میزان که خیران برای امر مدرسه سازی تقبل کنند، بودجه ملی برای ساخت فضاهای آموزشی در همان استان اختصاص می دهد.
وی در خصوص مطالبات سال 93 بازنشستگان این وزارتخانه نیز گفت: 20 درصد از این مطالبات پرداخت شده و برای تسویه بقیه مطالبات به 15 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی، اجرای صحیح رتبه بندی فرهنگیان، تقویت منزلت، معیشت و هویت معلمان در اولویت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را از اولویت های وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد .
محمدرضا جهان، مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان در این نشست گفت: 46 درصد فضای آموزشی این استان تخریبی است و 38 درصد به مقاوم سازی نیاز دارد.
عبدالرحمان رستمیان نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را طرحی موفق دانست و گفت: نظام هماهنگ پرداخت، سرویس دهی رایگان به دانش آموزان، اجرای طرح خرید خدمت معلمان و اختصاص اعتبارات بیشتر به آموزش و پرورش باید اجرایی شود .
در این مراسم از 10 معلم نمونه و خانواده فرهنگیان شهید شهرستان دامغان تجلیل شد.
وزیر آموزش و پرورش روز پنجشنبه به دو شهرستان شاهرود و دامغان در استان سمنان سفر کرد و نشست و دیدارهایی با فرهنگیان و خانواده های شهیدان فرهنگی این استان داشت.
حدود 103 هزار دانش آموز در 800 واحد آموزشی در استان سمنان تحصیل می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب