8:21:11 - پنجشنبه 19 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار سمنان: ارایه خدمت به 17 هزار مهاجر در سمنان، نیاز به بسترسازی دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

 فرماندار شهرستان سمنان با اشاره به جذب جمعیت 17 هزار نفری این شهرستان در سالهای 1385 تا 1390، گفت: ارایه خدمت به این جمعیت، به بسترسازی های لازم نیازمند است.

به گزارش روز پنجشنبه فرمانداری سمنان، سیدعباس دانایی در نشست کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی این شهرستان، گفت: استان سمنان در این دوره زمانی پذیرای مهاجرت بیش از 24 هزار نفر از استان های کشور بود.
وی در این نشست با موضوع تحلیل آماری وقایع حیاتی جمعیت و افزایش مهاجرت به شهرستان سمنان، با اشاره به عوامل مختلف نقش آفرین در طلاق زوجین، افزود: آگاه نبودن به مهارت های اجتماعی و تکنیک های زندگی و چگونگی برخورد با پدیده اعتیاد، هر کدام به گونه ای در افزایش طلاق نقش داشته است.
دانایی بر نظارت موثرتر خانواده ها در آشنایی و روابط بین فرزندان و جوانان تاکید و خاطرنشان کرد: آموزش های همگانی و شرکت والدین در دوره های ارتقای مهارت های زندگی، کمک شایانی در تحکیم بنیان خانواده هاست.
وی با اشاره به آسیب شناسی آشنایی و ارتباط بین پسران و دختران جوان، گفت: آشنایی از طریق خانواده ها و بسترسازی روابط سالم، از عوامل مهم تحکیم خانواده ها و شکل گیری ازدواجهای سالم در جامعه اسلامی است.
فرماندار سمنان تصریح کرد: بر اساس نظر متخصصان امر خانواده ازدواج های که با همراهی خانواده ها شکل می گیرد از آرامش و استحکام بیشتری برخوردار است.
وی بر ارایه آموزش های محله ای به منظور کمک به خانواده ها در داشتن زندگی سالم و پرنشاط و توام با امید به زندگی و آشنایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و نحوه برخورد با بحران ها و اختلافات خانوادگی را ضروری و بر برنامه ریزی متناسب با فرهنگ و مردم هر منطقه و محله تاکید کرد.
وی خاطرنشان کرد: آموزش از طریق تشکل های مردمی و با بهره گیری از مربیان آموزش دیده و آشنا به علم روز، می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی مربوط به خانواده و به ویژه گسترش ازدواج و کاهش طلاق کمک کند.
فرماندار سمنان با تاکید بر جایگاه مشاوره های پیش از ازدواج و طلاق، پرنگ تر شدن نقش خانواده ها در ازدواج و طلاق را غیرقابل انکار دانست و افزود: اصلی ترین علت مهاجرت مردها تحصیل و مهمترین علت مهاجرت بانوان پیروی از خانواده است که این امر ضمن فرصت سازی، نیاز به اقدامات فرهنگی بیشتر متولیان امر در دستگاههای فرهنگی و اجتماعی دارد. مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان نیز در این جلسه با اشاره به استفاده از ظرفیتهای موجود در شهرستان سمنان در زمینه مسائل اجتماعی، بر اهتمام همه اعضاء در پیشبرد مسائل اجتماعی و تلاش بیشتر در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
منوچهر صادقی از تشکیل اتاق فکر در خصوص مسائل اجتماعی در استانداری سمنان خبر داد و گفت: ارگانهای مرتبط با موضوع های اجتماعی و فرهنگی مانند بهزیستی، دانشگاهها، کمیته امداد و… نقش بسزایی در پیش برد اهداف این کرگروه دارند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان تصریح کرد: در زمان پسا تحریم فرصتهای خوبی در حوزه های اشتغال ،کسب و کار و رونق اقتصادی به وجود آمده است که باید از این فرصت در رسیدن به هدف بهتر در استحکام شکل گیری خانواده بهره برد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب