18:59:40 - سه شنبه 17 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گفته های غیر قانونی مرد قانون
کانال تلگرام سمنان لاین

 

ارسال شده توسط یکی از مخاطبان سمنان لاین

 

دکتر چهکندی-نماینده دانشگاههای آزاد اسلامی استان سمنان-در سخنان خود گفت که میبایست همه به ارتقای دانشگاه آزاد استان سمنان بیندیشیم و دیگر دانشگاه شاهرود-دامغان-گرمسار نداریم..پس از آنکه نوبت به سخنرانی نماینده شهرستان رسید،دکتر جلالی خطاب به حجه الاسلام عسگری گفت: صرفا جهت اطلاع باید بگویم شاهرود با بسیاری از شهرها تفاوت اساسی دارد و همانطور که فرمانداری ما ویژه میباشد،و ادارات کلی در این شهرستان مستقر هستند،برای ما تا این لحظه پذیرفتنی نیست که زیر نظر دانشگاه آزاد سمنان باشیم و ما این مطلب را نمیپذیریم و امیدواریم تا این مسئله حل شود..این سخن دکتر جلالی با تشویق ممتد حضار و احسنت…احسنت اساتید و کارکنان مواجه گشت.

اینها تنها بخشی از سخنان جناب آقای دکتر جلالی نماینده محترم مردم شهرستان شاهرود میامی در مجلس شواری اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود بود.

در اینکه جناب آقای دکتر جلالی از افتخارات استان  می باشند شکی نداریم اما چند نکته در سخنان این عزیز مرد قانون برای ما مجهول مانده است که اگر پاسخ آن را بدانیم و بشنویم قطعا در رفع ابهامات بی تاثیر نخواهد بود.

1)   آیا براستی شاهرود عزیز -که از نظر بنده یکی از پر پتاسنیل ترین شهرهای استان برای توسعه است – به راستی با بسیاری از شهرهای کشور تفاوت اساسی دارد . اگر در ذهن و باور ما اینگونه شکل گرفته که شاهرود صرفا به جهت اینکه مثلا فرمانداری ویژه است باید ویژه نگریسته شود، منطق درست و عقلانی را در دل خود دارد. با این نگاه به نظر شما نباید کلیه فرمانداری های ویژه در کشور ، ویژه نگریسته شوند و این ویژه خواری کلیه ابعاد سیاسی، اقتصادی ، اجتماعی ، امنیتی و اداری را در بر بگیرد.همه می دانند که فرمانداری ویژه به شهرهایی اطلاق می شود که بیش از دویست هزار نفر جمعیت داشته باشند. آیا شاهرود با داشتن صدوهشتاد هزار نفر جمعیت می تواند نام فرمانداری ویژه را یدک بکشد و علاوه بر آن آیا فرضاً با داشتن نام فرمانداری ویژه به شکل عاریتی و تصنعی می تواند تقاضای ویژه آن هم در همه زمینه ها را داشته باشد؟

2)    دکتر جلالی در نطق خود فرموده اند، برا ما تا این لحظه پذیرفتنی نیست که زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی سمنان باشیم و ما این مطالب را نمی پذیریم و امیدواریم این مساله حل شود.

از نظر مرد قانونگذار مجلس آیا پذیرفتن یا نپذیرفتن یک موضوع کاملا قانونی و متقن می تواند مبنای عمل و اظهار نظر آن هم در کسوت و  لباس قانونگذار باشد؟

ما از نظر دکتر جلالی کیست ؟ آیا می توان یک مصوبه کاملاً قانونی را به صرف پذیرفته نبودن توسط فرد یا افرادی که خود را ما می دانند اجرا نکرد. کاش دکتر جلالی می فرمودند ، این منطق و رویکرد  اگر برای ما پذیرفتنی نبود که مثلا تحت نظر قوانین متقن و مصوب جمهوری اسلامی بهای انرژی و آب و برق گاز خود را پرداخت نماییم، می توانیم از آن سر باز بزنیم و یا اگر از نظر مؤدیان مالیاتی تا این لحظه پذیرفتنی نبود که مالیات خود را بپردازند می توانند عدم پذیرش خود را مبنای عدم پرداخت مالیات قرار دهند. اين سخنان  از مردی که خود را قانون مدار قانون دان قانون گذار و رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی می داند بسی عجیب و نازیبنده است .

3)   دکتر جلالی در ادامه سخنان خود گفته اند امیدواریم این مسئله حل شود. خدا را شکر نمردیم و معنی مسئله را فهمیدیم . آقای دکتر جلالی شما همواره در سخنرانی های خود به مسائل شاهرود اشاره کرده اید. مسائلی نظیر خطر بیکاری بیش از هزار نفر از کارکنان شرکت البرز شرقی، مسئله کاهش چشمگیر دانشجویان دانشگاه شاهرود، خطر طلاق، خطر عدم رونق شاهرود، خطر توسعه نیافتگی و نظایر آن.

به نظر شما اگر اهمیت مسائلی نظیر آنچه در بالا آمده شبیه فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان – و آنهم نه دانشگاه آزاد اسلامی سمنان – است یا باید به مسئله بودن سایر مسائل شاهرود شک کرد یا به تعریف رئیس مرکز پژوهش های مجلس از مفهومی به نام مسئله.

دکتر عزیز امیدواریم بازهم برای دوره n ام بشوید نماینده مردم عزیز شاهرود. گوشمان پر شده است از حرفهای غیر کارشناسی و تمامیت خواهانه شما. این که بخواهید نماینده بشوید حق شماست و اینکه بخواهید بازهم در دوران نزدیکی به انتخابات موج سمنان ستیزی و سمنان گریزی را بیاندازید و یا بر موج های سمنان هراسی ایجاد شده سوار شوید هم حکایت از هوش شما دارد. این مهم نیست.

مهم توجه به آگاهی و فرزانگی مردمی است که روی سخن شما با آنان است.

مردم شاهرود و میامی و بسطام را مردمانی فهیم و فرهیخته می دانیم که فرق بین شعار های تحقق نیافتنی و خیالی شاهوار – که اتفاقا در  این مورد آرزومند تحقق استان خیالی شما یعنی شاهوار هستیم- و دغدغده ی  انسان هایی که توسعه را در گرو  وحدت و همدلی مردمان خوب استان سمنان می بینند را به درستی درک می کنند.

آقای دکتر جلالی به انتخابات نزدیک می شویم. بهتر است آتش اختلاف و تفرقه را ذخیره کنید اندکی زود دست بکار شده اید.

 در این مراسم شاید مردم شاهرود ، میامی و بسطام عزیز ،خیلی، هم نظر کسانی که در دانشگاه آزاد شاهرود شما را تشویق کرده اند نباشند. آنها بیشتر توسعه می خواهند و کار و نانی برای خوردن تا شعارهای پوچ و جنجالی و خیالی و نشدنی .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب