10:44:14 - یکشنبه 15 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار بسطام: بخشی از مشکلات هدایت آبهای سطحی رفع شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – شهردار شهر نمونه گردشگری بسطام گفت: با آغاز ساخت چند پل در سطح شهر، بخشی از مشکلات پل ها و نهرها در هدایت آب های سطحی برطرف شد.

محمدعلی یعقوبیان روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اصلاح برخی از پل ها و نهرها برای هدایت مناسب آب های سطحی و رفع مشکلاتی که در سطح شهر به هنگام بارندگی یا انتقال آب های کشاورزی بروز کرده و موجب آب گرفتگی و اختلال در هدایت آب های سطحی می گردید به عنوان یکی از اولویت های عمرانی این شهرداری در دستور کار قرار گرفت که تاکنون بخشی از آن اجرایی شد.
وی با تشریح اجرای طرح پل سازی اظهار داشت: با مطالعاتی که صورت گرفت اصلاح و مرمت برخی از پل ها و انهار در سطح شهر بسطام آغاز شد که از آن جمله می توان به پل های واقع در تقاطع بلوار شهید بهشتی و خیابان شهید قندی، تقاطع خیابان کاشانه و شهید قندی و ابتدای خیابان سیدابوالقاسم اشاره کرد.
شهردار بسطام اضافه کرد: مرمت پل ها در تقاطع خیابان های شهدای شمالی و استاد شهریار، مقابل آستان امام زاده محمد(ع)، تقاطع خیابان های ارگ و 7 تیر، ابتدای خیابان فروغی بسطامی و خیابان شهید حاجی حسنی در محله فردوس بخش های دیگری از این طرح عمرانی است.
وی اعتبار اجرای طرح نهضت پل سازی در باغ شهر بسطام را تاکنون بالغ بر 200 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: با اجرای این عملیات، دسترسی برای پاک سازی آنها در صورت وجود نخاله در پل ها به آسانی صورت می گیرد. 
یعقوبیان با توجه به ضرورت اصلاح و مرمت سایر پل ها و انهار برای رفع مشکلات شهری تصریح کرد: تاکنون حدود 30 درصد از این طرح اجرا شده که در سال آتی با ادامه پل سازی، این معضل بزرگ رفع می شود.
وی اظهار داشت: تلاش بر این است تا در سال 95 برای هدایت مناسب روان آب ها و آب های سطحی، تمامی کانال ها و انهاری که قبلاً مسدود شده، اصلاح و بازگشایی شود.
شهردار بسطام از صبر و شکیبایی شهروندان در اجرای پروژه های عمرانی تقدیر کرد و گفت: از تمام شهروندان تقاضا می شود با همدلی و همکاری خود، شهرداری را در اجرای این طرح یاری رسانند.
شهر بسطام که قدمت آن به پیش از اسلام می رسد در شش کیلومتری شمال شرق شاهرود قرار دارد
و در خرداد 1386 به عنوان شهر نمونه گردشگری تعیین شد.
مجموعه تاریخی بسطام یکی از با ارزش ترین مجموعه های تاریخی ایران است که شامل آرامگاه بایزید بسطامی، مسجد ، محراب، منارو برج است که آثار متنوعی از دوران سلجوقی به بعد را شامل می شود.
این مجموعه در کنار آرامگاه عارف بزرگ و مشهور ایرانی بایزید بنا شده و روایتگر بخشی از تاریخ کهن منطقه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب