18:33:09 - یکشنبه 15 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان : در کمتر استانی 3 واحد جامع دانشگاه آزاد در کنار هم قراردارند
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در واحد دانشگاهی شاهرود با اشاره به سخنان میرزاده رییس دانشگاه آزاد کشور، گفت: رؤسای واحدها موظف هستند که زمینه‌های نشاط سیاسی لازم برای اساتید، کارکنان و دانشجویان را فراهم کنند .

به گزارش سمنان لاین ، بهزاد چهکندی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد سهم عمده‌ای را در آموزش عالی کشور دارد افزود: این دانشگاه تاکنون نخبگان زیادی را تحویل جامعه علمی کشور داده است. از این رو باید در رونق و اعتلای دانشگاه تلاش کنیم.

وی با اشاره به کوچک‌سازی و چابک‌سازی ساختار سازمانی، واگذاری اختیارات حداکثری به استان‌ها و تمرکز زدایی اختیارات با اجرای طرح‌های تجمیع 1و2 در دوره دکتر میرزاده خاطرنشان کرد: با توجه به ابلاغ و اجرایی شدن طرح تجمیع ، همه واحدهای دانشگاهی سطح استان باید با توجه به پتانسیل‌ها و امکانات موجود در راستای هم افزایی و استفاده از این امکانات و پتانسیل‌ها جهت اجرای امور استان، رفع مشکلات و اهداف عالی دانشگاه تلاش شود و در این جهت حرکت‌های لازم انجام گیرد .

چهکندی از کاهش جذب دانشجو در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: برای اینکه از مرحله کاهش دانشجو خارج شویم باید با مشارکت همه جانبه و هم افزایی در سطح استان تلاش‌ها و اقداماتی جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه طرح تجمیع 2 در خرداد ماه سال 94ابلاغ شد، گفت: در این طرح هر استانی در قالب 7 شورای تخصصی، امور استان را سازماندهی می‌کند که با درایت دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد استان سمنان درسطح استان هر 7 شورا با بکارگیری رؤسا و معاونین همه واحدهای دانشگاهی تشکیل شد تا همه واحدها در تصمیم سازی در سطح استان سهیم باشند.

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اینکه در سطح استان 5 واحد دانشگاهی و یک مرکز داریم که از این 5 واحد دانشگاهی 3 واحد درجه جامع و دو واحد نیز درجه بسیار بزرگ و درجه کوچک دارد، گفت: ما در کمتر استانی 3 واحد جامع در کنار هم داریم که این نشان از توانمندی ها و پتانسیل‌های بسیار خوب واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان است.

 وی با تاکید بر موضوع مهم استانی شدن واحدهای دانشگاهی آزاد گفت: با توجه به این مهم همه باید درراستای استفاده از این پتانسیل‌ها در جهت اجرای امور استان مشارکت همه جانبه را داشته باشیم.

لازم به ذکر است دکتر احمد دزیانیان رییس سابق  دانشگاه آزادشاهرود پس از سه سال مدیریت ، طی چند روز گذشته جای خود را به سید حسین بدیعی داد. 
دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با 178رشته تحصیلی و بیش از 11هزارو500دانشجو دارد.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب