13:41:52 - چهار شنبه 11 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار در بازدید از بزرگترین بومرنگ استخر آبی در آسیا ؛ تحقق توسعه گردشگری به عنوان محور توسعه با تامین زیرساختها میسرمی شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان با اشاره به گردشگری به عنوان محور توسعه در نظریه پایه توسعه این استان، بر تامین زیرساختهای لازم برای تحقق این هدف تاکید کرد.

به گزارش سمنان لاین ، محمد وکیلی روز چهارشنبه در بازدید از هتل و پارک آبی سمنان، یکی از زیرساخت های مهم توسعه گردشگری را ایجاد هتل و اماکن اقامتی برشمرد و افزود: با توجه به اینکه محور توسعه استان گردشگری است، برای توسعه و پیشرفت گردشگری زیرساخت های آن باید فراهم شود.
وی ادامه داد: ساخت هتل و اماکن اقامتی پیش نیازهای تحقق توسعه گردشگری است و در قبال ورود و حضور گردشگر، باید خدمات خوبی برای اقامت برای آنها مهیا شود که در این خصوص، فعالیت بخش خصوصی برای ایجاد و ساخت هتل پارک آبی در سمنان جای تقدیر دارد.
وکیلی افزود: این مکان هر چند توسط بخش خصوصی ساخته شده، اما دستگاههای اجرائی باید احساس کنند این مکان متعلق به خودشان است و برای نیاز شهر و استان ساخته شده و همه باید برای رفع مسائل و مشکلات آن تلاش کنند.
وی تاکید کرد: دستگاههای خدمت رسان و شهرداری سمنان باید با این نوع نگاه، به کمک بخش خصوصی در حوزه گردشگری بیایند، تا مسائل باقی مانده هتل گردشگری و پارک آبی سمنان برطرف شود.
استاندار سمنان تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز اقتصاد دولتی مد نظر نیست و بخش دولتی باید فضای اقتصاد را در بسترهای درونی و بیرونی، برای رشد بخش خصوصی آماده کند و برای رونق اقتصاد همواره باید با بخش خصوصی همراهی شود.
وکیلی از شهرداری، فرمانداری و شرکتهای برق و گاز سمنان خواست با تشکیل کمیته ای، تمام مسائل مربوط به مجموعه هتل و پارک آبی سمنان را حل و فصل کنند، تا این طرح به زودی به بهره برداری برسد.
استاندار سمنان بر توسعه و رونق هر چه بیشتر هنر فرش دستبافت سنگسر برای معرفی و ارائه آن در داخل و خارج از استان و همچنین بسترسازی برای برپایی نمایشگاه فرش سنگسر در هتل پارک آبی سمنان، برای جذب گردشگران تاکید کرد .
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، امام جمعه موقت، فرماندار، شهردار و جمعی از مدیران استان و شهرستان سمنان، استاندار سمنان را همراهی کردند.
عملیات اجرائی مجموعه هتل و پارک آبی سمنان از سال 1391 در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع، در شش طبقه با اعتبار 700 میلیارد ریال آغاز شد.
بخش هتل این مجموعه شامل چهار سالن برگزاری همایش و مراسم، با ظرفیت چهار هزار نفر و 55 اتاق و هشت سوئیت، رستوران ایرانی، کافی شاپ و سینما پنج بعدی است.
مجموعه پارک آبی سمنان دارای استخر کودکان، رودخانه آرام، چاله فضایی، استخر موج، سرسره کند و تند، سونا، جکوزی و رستوران، و همچنین دارای بزرگترین بومرنگ استخر آبی در آسیاست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب