10:36:25 - سه شنبه 10 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برپایی اجلاسيه 88 شهيد بهداشت و درمان استان با حضور وزير بهداشت در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

برگزاري اجلاسيه 88 شهيد بهداشت و درمان سپاه استان سمنان  21 آبان ماه با حضور وزير بهداشت در سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایسنا حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي نماينده ولي فقيه در استان سمنان در ديداري كه با حضور اعضاي برگزار كننده نخستين اجلاسيه 88 شهيد و گردهمايي ايثارگران بهداري سپاه استان سمنان در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد،گفت: همانطور كه همايش و اجلاسيه براي بهداشت و درمان بدن برگزار مي شود، بايد همايش براي دين سالم و اخلاق سالم نيز برگزار شود و اگر مردم را متوجه سلامتي بدن مي كنيم بايد متوجه سلامتي ديگري كه مهمتر است يعني صحت دين و اخلاق نيز كرد.

وی اظهار داشت: این همایش يكي از كارهاي خوب مربوط به بهداشت و درمان است که کاری خداپسندانه و مردم پسند است كه در سپاه استان سمنان به نحو احسن انجام شده و بركات فراوان با صرف هزينه هاي اندك داشته است.

وي افزود: ‌اميدواريم اجلاسيه 88 شهيد بهداري سپاه استان سمنان نيز همچون برپايي بيمارستان‌هاي صحرايي در مناطق محروم همراه با صرف كمترين هزينه‌ها و با بركات و ثمرات فراوان و خروجي اثرگذار برگزار شود.

نماينده ولي فقيه در استان سمنان با اذعان به اینکه سلامتي در حقيقت يكي از نعمت‌هاي مجهول و بي نظير خداوند است بيان کرد: سلامتي يكي از نعمت‌هاي بزرگ خداوند متعال است و هيچ سرمايه‌اي به سرمايه صحت و سلامتي نمي‌رسد، اگر سلامتي نباشد تلاش‌هاي دنيوي و اخروي بي‌نتيجه خواهد ماند .

حجت الاسلام والمسلمين شاهچراغي با بيان اينكه تنها سلامتي تن و بدن ملاك نيست و البته سلامتي بدن يكي از نعمت‌هايي است كه بايد براي داشتن اين نعمت كار و تلاش شود، گفت: بزرگترين تعريفي كه حضرت علي(ع) براي پيغمبر گرامي اسلام در نهج البلاغه بيان كرده است اينكه«طبيب الدوا الطب» از اين جمله زيباتر در وصف حضرت محمد(ص) وجود ندارد كه پيغمبر پزشك سيار و طيار بوده و به سراغ مريض‌ها مي‌رفته است.

وي تأكيد كرد: ‌همانطور كه همايش و اجلاسيه براي بهداشت و درمان بدن برگزار مي‌شود بايد همايشب براي دين سالم و اخلاق سالم نيز برگزار شود .

وی ادامه داد: اگر مردم را متوجه سلامتي بدن مي‌كنيم بايد آنها را متوجه سلامتي ديگري يعني صحت دين و اخلاق كه از قضا مهمتر نیز هست، بکنیم.

‌ نماينده ولي فقيه در استان سمنان با بيان اينكه متأسفانه به فكر سلامتي تن هستيم؛ ولي به فكر سلامتي دين نيستيم،‌افزود: امام سجاد (ع)‌همواره در هنگام دعا با پروردگار مي‌گفتند خدايا به من فرزنداني بده كه تن، دين و اخلاق سالم داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمين شاهچراغي بيان کرد: متأسفانه بدن سالم هست اما اخلاق و خُلق سالم ضعيف و دين سالم كم است و در حقيقت در اين گونه همايش‌ها بايد به اين مسائل توجه شود؛ چرا كه اگر تن لباس مي‌خواهد، جان هم لباس مي‌خواهد و اگر تن مريض باشد، جان هم مريض است و به همان ميزان كه بهداشت جان مهم است بهداشت دين نيز داراي اهميت است.

وي اظهار داشت: آنقدر سلامتي دين مهم است كه وقتي پيغمبر اكرم(ص) به اميرالمؤمنين فرمود يا علي شما در ماه رمضان به شهادت مي‌رسي، امام فرمود”يا رسول الله من با دين سالم شهيد مي‌شوم. پيغمبر گفت آري، و اميرالمؤمنين سجده شكر به جاي آورد.

معاون بهداشت و درمان سپاه استان سمنان نيز در اين جلسه با اشاره به برگزاري اجلاسيه 88 شهيد بهداشت و درمان سپاه استان سمنان بيان داشت: ‌اين اجلاسيه 21 آبان ماه در سمنان با حضور وزير بهداشت برگزار مي شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب