8:36:00 - یکشنبه 8 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با وجود تأمین اعتبار 400 میلیاردی صورت گرفت ؛ اولتیماتوم کاتب به پیمانکار راه گرمسار – فیروزکوه / آقای … آیا دغدغه ای برای پیگیری تکمیل جاده ی سمنان . معلمان . اصفهان وجود دارد؟
کانال تلگرام سمنان لاین

سخنگوي كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي از اختصاص مبلغ 400 ميليارد ريال اعتبار براي تكميل محور گرمسار – فیروزکوه در سالجاري خبر داد.

 غلامرضا كاتب در جلسه بررسي روند اجرای پروژه جاده گرمسار – فیروزکوه خطاب به پیمانکاران پروژه گفت : قسمت مربوط به شهرستان گرمسار در این پروژه باید تا بهمن ماه سال جاری قابل افتتاح باشد.

سخنگوي كميسيون برنامه و بودجه ادامه داد: در سال 1393 برای این پروژه مبلغ 300 میلیارد ريال تخصیص یافته و در سال 1394 نیز مبلغ 400میلیارد ريال نیز برای تکمیل این پروژه تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: سهم شهرستان گرمسار از این پروژه 18 کیلومتر است که توسط دو پیمانکار به انجام خواهد رسید.

کاتب همچنین در خصوص احداث جاده نه حصار ( بیمارستان جدید) گفت : طبق توافقی که انجام شده است 5 ميليارد ريال از ماده 180 و 22 میلیارد ريال از ماده 1717 برای تکمیل این پروژه در نظر گرفته شده است.

 

سمنان لاین – سخن در حوزه ی راه استان بسیار است از استقرارغیر قانونی اداره کل راه استان در شاهرود ( بگذریم از این اداره ای که فقط در استان سمنان وجود خارجی دارد)  تا ورودی – خروجی های مرکز استان وبسیار طرح ها یی که آنقدر تکرار کرده ایم  از نومیدی قادر به نگارش مجدد آنها نیستیم که همگی نمادی از توسعه غیر متوازن در استان سمنان می باشند.

 

پرسش مردم از مدیران ارشد اجرایی استان این است که چطور همین مدیرکل راه استان درخصوص مرکز استان دائما  کمبود اعتبار و مشکلاتی از این دست را مطرح می کند اما برای برخی نقاط استان اعتبارات خوب و قابل توجهی در نظر گرفته می شود.

 

البته مردم استان می دانند که در این موارد تأمین اعتبار برای طرحی مثل گرمسار فیروزکوه توسط پیگیری های نماینده محترم شهرستان مربوطه صورت می پذیرد  که مایه ی خرسندی تمام هم استانی هاست لیکن آنچه مایه ی نگرانی میباشد وجود نوعی سیاست دوگانه برای طرح های مربوط به حوزه ی راه استان است که به اذعان اکثر کارشناسان و دلسوزان استان یکی از مهمترین دلایل آن عدم استقرار وعدم تجمیع اداره کل راه و شهرسازی در مرکز استان سمنان میباشد پس کمترین توقع مردم استان رفع یکی از مهمترین دلایل ناکارامدی ها است.

 

و اما جمله ی پایانی مردم شهر اخلاق به …  ؛  آیا شما هم دغدغه ی  تأمین اعتباربرای تکمیل جاده سمنان – معلمان – اصفهان  را دارید ؟

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب