17:16:42 - پنجشنبه 5 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نمایشگاه بزرگ کتاب استانی در سمنان گشایش یافت
کانال تلگرام سمنان لاین

 سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی، پنجشنبه 14 آبان همزمان با روز فرهنگ عمومی، در سمنان افتتاح شد.

به گزارش سمنان لاین مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان سمنان در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی در سمنان، 181 ناشر کشوری و استانی با بیش از 33 هزار عنوان کتاب در 122 غرفه از چهاردهم تا بیستم آبان 94 میزبان علاقه مندان است.
محمدرضا سوقندی از تخصیص دو میلیارد و 500 میلیون ریال بن 20 درصدی تخفیف کتاب در این نمایشگاه خبر داد و افزود: 11 ناشر استان سمنان در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب این استان دو هزار عنوان کتاب ارایه داده اند.
وی با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در حاشیه نمایشگاه بزرگ کتاب استانی در سمنان، تصریح کرد: از کتاب و کتابخوانی باید به عنوان منشایی برای فرهنگ خدمت بهره گیری شود.
سوقندی با اظهار تاسف از اینکه امروز حال کتاب در جامعه حال خوبی نیست، ادامه داد: در دوران معاصر، کتاب با رقیبانی مانند فضای مجازی، اینترنت و … مواجه شده است.
وی با تاکید بر اینکه کتابخوانی نماد عقلانیت و خردمندی هر جامعه ای است، گفت: راه پایدار کردن امور فرهنگی، اجتماعی و … توسعه فرهنگ کتابخوانی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، با بیان اینکه فضای مجازی دسترسی انسان به اطلاعات و کلیات را فراهم تر کرده است، کتاب را منبعی برای دریافت جزئیات دانست و ادامه داد: کاهش مطالعه، علت اصلی غلبه فرهنگ شفاهی و احساسی است، در حالیکه کتابخوانی بهترین ترویج عقلانیت و خردگرایی مردم هر جامعه است.
در این آئین با حضور سیدعباس صالحی معاون فرهنگی، محمدمهدی احمدی مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد وکیلی استاندار و جمعی از مدیران فرهنگی استان سمنان، از 92 عنوان کتاب نویسندگان این استان که در سال 94 به چاپ رسیده است رونمایی شد.
سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی در سمنان، چهاردهم تا بیستم آبان 94 صبحها از ساعت 9 تا 13 و عصرها از ساعت 16 تا 20 به روی علاقه مندان گشوده است.
شهروندان در این نمایشگاه، با خرید بن کتاب، از 20 درصد تخفیف، به همراه 10 درصد تخفیف ناشران بهره مند می شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب