17:56:38 - چهار شنبه 4 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کتب و رسانه‌های دیجیتال نمی‌توانند جای کتاب مکتوب را بگیرند
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار سمنان برگزاری نمایشگاه استانی کتاب را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان سمنان ارزیابی کرد و از دانشگاهیان، فرهنگیان، دانش آموزان و سایر اقشار مردم خواست تا از فرصت برپایی این نمایشگاه برای توسعه فرهنگ مطالعه بیشترین بهره را ببرند.

به گزارش سمنان لاین ،سیدعباس دانایی در آستانه افتتاح سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب در سمنان با بیان اینکه کتب و رسانه‌های دیجیتال نمی‌توانند جای کتاب مکتوب را بگیرند، افزود: فرهنگ مکتوب همواره جایگاه ویژه ای داشته و امروز نیز کتاب همچنان از جایگاه والایی در بین اهل فرهنگ برخوردار است.

وی با اشاره به رشد کتاب‌های الکترونیکی و فضای مجازی در جامعه گفت: اگرچه رسانه‌های دیجیتال و از جمله کتاب‌های الکترونیک در جامعه افزایش چشمگیری داشتند، اما کتاب ، کماکان جایگاه و اهمیت خاص خود را حفظ کرده و لذا باید جوانان و نوجوانان بیشتر به فرهنگ استفاده از کتاب سوق داده شوند.

دانایی خاطرنشان کرد: جاذبه کتاب در صورت استفاده از آن به مراتب بیشتر از کتاب‌های الکترونیکی است و جامعه را باید بیشتر به بهره‌گیری از فرهنگ مطالعه تشویق کنیم تا سطح آگاهی جامعه بیش از پیش افزایش یابد.

فرماندار سمنان برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب سمنان را فرصتی مناسب برای اقشار مختلف جامعه به ویژه دانشجویان، دانش آموزان، استادان، فرهنگیان، معلمان و … دانست و گفت: این نمایشگاه شرایط راحتی را برای دسترسی این قشرها به کتاب و تازه‌های نشر فراهم می کند.

دانایی با تاکید بر اهمیت نمایشگاه کتاب، برگزاری آن را در فواصل مشخص و حمایت دولتی برای دسترسی آسان مردم به کتاب را ضروری خواند و گفت: برگزاری برپایی نمایشگاه کتاب این جاذبه را در جامعه ایجاد می‌کند تا مردم به ویژه جوانان و نوجوانان و خانواده‌ها برای تامین نیازهای خود اقدام کنند.

وی گفت: باید در این نمایشگاه‌ها تخفیف های لازم برای ارائه کتاب فراهم شود تا با توجه به توان مالی افراد بتوانند با شرایط سهل کتابهای مورد نیاز خود را تامین کنند.

فرماندار سمنان حمایت دولت از فرهنگ مکتوب را نیز برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی ضروری دانست و گفت: دولت برای رونق مطالعه در جامعه باید به بخش خصوصی کمک و یارانه‌های لازم را تامین کند تا شاهد رشد شاخص مطالعه و کتابخوانی در جامعه باشیم.

سیزدهمین نمایشگاه سمنان از فردا چهاردهم آبان با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار سمنان در سال غدیر سمنان برپا می‌شود.

در این نمایشگاه با 122 غرفه 180 ناشر قریب 33 هزار عنوان کتاب را به مدت یک هفته ابا تخفیف 30 درصد ارائه می کنند.

نمایشگاه کتاب سمنان صبحها از ساعت 9 تا 13 و عصرها از ساعت 16 تا 20 برای علاقه مندان گشوده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب