8:21:44 - چهار شنبه 4 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبر خوش استاندارسمنان ؛ نود درصد نگرانی های زیست محیطی درخصوص انتقال آب خزر برطرف شده است
کانال تلگرام سمنان لاین

بخش ۲ / استاندار سمنان با اشاره به موکول شدن سفر دکتر روحانی رییس جمهوری، به زمان مناسب، تاکید کرد: به تعویق افتادن زمان سفر دکتر روحانی، بهترین فرصت برای استان سمنان به منظور استفاده حداکثری از برکات این سفر است.

 

محمد وکیلی سه شنبه شب در نشست خبری به مناسبت سفر رییس جمهوری به استان سمنان، افزود: تعویق زمان سفر دکتر روحانی به استان سمنان، فرصتی برای رایزنی های مجدد با وزیران و مسئولان کشوری، برای استفاده حداکثری از سفر رییس جمهوری است.

استاندار سمنان روز سه شنبه تصریح کرده بود: فشردگی برنامه های ریاست جمهوری در هفته های آتی، تغییرات مکرر در پیش بینی آب و هوایی و احتمال شرایط نامناسب جوی در 19 آبان 94 و پرهیز از به زحمت افتادن مردم، از دلایل درخواست برای تعویق سفر رییس جمهور و انجام آن در زمان مناسب بوده است.

وی ادامه داد: از این فرصت مجدد باید بهترین استفاده برای رسیدن به خواسته های مردمی و تحقق راهکارهای توسعه استان سمنان انجام شود.

وی مهمترین بخش سفر رییس جمهوری را دیدار با مردم عنوان و خاطرنشان کرد: هیچ امری نباید این دیدار و سخنرانی دکتر روحانی در حضور مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

وکیلی با اشاره به رصد شرایط آب و هوایی برای رسیدن به بهترین شرایط برای انجام سفر رییس جمهوری به استان سمنان، اظهار کرد: سفر در روزی که وضعیت جوی مشکلی ایجاد نکند انجام خواهد شد و دکتر روحانی به هیچ وجه به زحمت افتادن مردم برای استقبال را نمی پذیرند.

وی شور و شوق شکل گرفته در فضای مجازی و اجتماعی برای استقبال از سفر دکتر روحانی را نشانه علاقه مردم استان سمنان نسبت به سفر رییس جمهوری دانست و گفت: هیچ نگرانی درباره میزان استقبال مردم از دکتر روحانی نداریم و مردم هم استانی رییس جمهوری، با شور و شوق در انتظار سفر دکتر روحانی هستند.

وی درباره پروژه انتقال آب دریای خزر به استان سمنان به عنوان مهمترین مطالبه و نیاز استان برای توسعه، خاطرنشان کرد: در نشست با مسئولان حفاظت محیط زیست کشور، 90 درصد نگرانی های زیست محیطی برای اجرای این طرح برطرف شده است و در فرصت باقی مانده تا سفر دکتر روحانی، برطرف شدن باقی مانده مسایل این طرح را دنبال می کنیم.

استاندار سمنان اضافه کرد: طرح های عمرانی که در سال 94 و 95 قابلیت تکمیل و بهره برداری دارند، در سفر دکتر روحانی برای تخصیص اعتبار، مورد توجه قرار می گیرند.

وی با اشاره به سفر دکتر روحانی به استان سمنان و مسایل مطرح شده در فضای مجازی در این مدت، گفت: رسانه ها باید به دنبال تقویت و انسجام وفاق استانی باشند و از هر مساله ای که به وفاق استانی ضربه بزند پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه هر نوع ادعا در مورد تبعیض در توسعه متوازن بخشهای استان سمنان باید مستند ارایه شود، افزود: به عنوان استاندار موظف به پیگیری و تحقق توسعه متوازن هستم که ایجاد مشوق ها و معافیت برای فعالیت بخش خصوصی در نقاطی که سرمایه گذاری کمتری انجام شده است، بخشی از این هدفگذاری است.

وی با اشاره به توسعه دانشگاه های استان سمنان در گذشته و مواجه شدن دانشگاه با ظرفیت خالی در شرایط حاضر، تاکید کرد: در سفر دکتر روحانی، به دنبال هدفگذاری برای برندسازی دانشگاه ها، استادان و تامین تجهیزات لازم برای این امر برای دانشگاه های استان هستیم تا با جذب دانشجوی خارجی، ظرفیت خالی تکمیل شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ گروهی حق بازی با افکار عمومی را ندارد، افزود: دولت تدبیر وامید به هیچ گروهی اجازه بازی با اعتماد مردم را نمی دهد.

استاندار سمنان با اشاره به تحقق حدود یک پنجم از طرح های این استان در دولت گذشته، افزود: از بیش از پنج هزار میلیارد تومان طرح های استان سمنان در دولت گذشته، حدود هزار و 100 میلیارد تومان اجرایی شد و اجرای بقیه طرح ها به عهده دولت یازدهم

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب