17:46:16 - دوشنبه 2 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راه‌آهن شمال‌شرق به‌دنبال انتقال فرآیند جابجایی بار از جاده به ریل است
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل راه‌آهن شمال‌شرق(1) کشور گفت: راه‌آهن شمال‌شرق به‌دنبال انتقال فرآیند جابجایی بار از جاده به ریل است.

 حمید درباغ عنبران، از برنامه این راه‌آهن برای شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ استان‌های حوزه استحفاظی شمال‌شرق خبر داد و اظهار کرد: راه‌آهن شمال‌شرق این مهم را با هدف معرفی امکانات ریلی منطقه، ایجاد دسترسی آسان مراکز تولید و بار به خطوط ریلی ، بسترسازی برای رقابت‌پذیری صنعت ریلی با جابجایی جاده‌ای و هوایی و ارتقاء ایمنی حمل و نقل بار را در دستور کار قرار داده و با ایجاد این بستر در تلاش است تا همگام با سیاست‌های کلان مسئولین ارشد راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به جذب حداکثری و انتقال بار از جاده به ریل بپردازد.

درباغ عنبران ، از تسهیل در روند جابجایی بار در ایستگاه آزادور در راه‌آهن منطقه شمالشرق خبر داد و تصریح کرد: بسترسازی برای حمل بار در ایستگاه آزادور امکان مهمی است که باید صاحبان بار و کالا به آن توجه ویژه کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سکوی بارگیری ایستگاه آزادور فعال است اضافه کرد: راه‌آهن شمالشرق آمادگی دارد تا انواع بارهای موجود اعم از محصولات کشاورزی و دامی و صنعتی را از استان‌های شمال‌شرق کشور به اقصی نقاط کشور و حتی برای صادرات خارجی حمل کند.

مدیرکل راه‌آهن شمالشرق1 گفت: در همین راستا جهت معرفی پتانسیل موجود در ایستگاه آزادور نشست دوجانبه‌ای بین هیات بازرگانی و بازاریابی اداره کل راه آهن شمالشرق(1) و نمایندگان شرکت سیمان جوین برگزار شد.

درباغ عنبران افزود: در این نشست که به منظور بررسی راهکارهای همکاری و حمل بارهای داخلی و صادراتی از طریق ریل برگزار شده بود نمایندگان دو شرکت در خصوص چگونگی و امکان سنجی این مهم  به تبادل نظر پرداختند.

وی تصریح کرد: چگونگی حمل سیمان و کلینکر توسط واگن‌های ویژه و اعلام تخفیف کرایه حمل بار از محل حق دسترسی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب