17:50:43 - دوشنبه 2 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حضور بیش از 190 ناشر معتبر در بزرگترین نمایشگاه سالانه کتاب استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از قطعی شدن حضور بیش از 190 ناشر کشوری و استانی در نمایشگاه بزرگ کتاب استان سمنان خبر داد و گفت: این نمایشگاه از 14 آبان‌ماه جاری تا 20 آبان در سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش سمنان لاین ، محمدرضا سوقندی در جمع خبرنگاران رسانه‌های این استان با اعلام این خبر، اظهار کرد: سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب سمنان، با حضور 181 ناشر سراسری و ملی و 11 ناشر استانی و در 122 غرفه برگزار می‌شود.

وی، با بیان اینکه ناشران سراسری با 32هزار و 800 عنوان کتاب در سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب سمنان، حضور می‌یابند، افزود: علاوه بر آن 11 ناشر استان سمنان نیز با 180 عنوان کتاب در این نمایشگاه بزرگ حضور خواهند یافت.

سوقندی،از ارایه کتاب با تخفیف حداقل 30 درصدی در این نمایشگاه کتاب خبر داد و خاطرنشان کرد: 20 درصد از این تخفیف از طریق ارایه بن‌کتاب به قیمت نازل‌تر و 10 درصد آن نیز از طریق ناشران ارایه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، از اختصاص 250 میلیون تومان بن کتاب برای ارایه به دوستداران کتاب در استان سمنان خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اینکه زمان برگزاری نمایشگاه از بهمن ماه به آبان‌ماه تغییر یافته پیش‌بینی می‌شود اقشار مختلف و از جمله دانشجویان و دانش‌آموزان در نمایشگاه امسال حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان، با اشاره به چهاردهم آبان روز فرهنگ عمومی و گشایش نمایشگاه بزرگ کتاب سمنان در این روز، افزود: تمدن اسلامی بر مبنای کتاب شکل گرفته و کلام وحی نیز تاکید و نگاه ویژه ای به نوشتن،تعقل و اندیشیدن دارد.

سوقندی،با بیان اینکه افتتاحیه نمایشگاه 14 آبان‌ماه با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد و استاندار سمنان برگزار می‌شود، تصریح کرد: همزمان با برگزاری این رویداد عظیم فرهنگی، برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری در نمایشگاه نیز پیش‌بینی شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان سمنان،با بیان اینکه نمایشگاه کتاب، تنها ، جایی برای خرید کتاب نیست، به تاثیرات برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری بر لایه‌های کختلف اجتماعی اشاره و اضافه کرد: حضور اقشار مختلف و خصوصا دانش‌آموزان، کودکان و نوجوانان و نسل جوان در این نمایشگاه و بازدید از نمایشگاه می‌تواند در اقبال آنها به کتاب و کتاب‌خوانی نقش مهمی ایفا کند.

سوقندی از کتاب به مثابه پایه و مادر فرهنگ و تمدن یاد کرد و گفت: تا فرهنگ کتابخوانی وارد زندگی مردم نشود و تا خرید کتاب به عنوان یک کالای ضروری در سبد کالای خانوار قرار نگیرد، نمی‌توان به ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی برای رشد و توسعه یک جامعه چشم امید بست.

وی،با اشاره به دچار شدن کتاب به بحران مخاطب، تصریح کرد: کتاب، متاسفانه امروز برخلاف گذشته رقبای بسیاری جدی دارد و در این رقابت نفس‌گیر باید به انحاء مختلف به داد کتاب که نماینده عقلانیت و اندیشه هر جامعه است برسیم.

این کارشناس حوزه‌های فرهنگی با بیان اینکه فرهنگ کتابخوانی تاثیر بسزایی در جلوگیری از ابتلای بسیاری از جوانان به ورطه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دارد،افزود: اگر جوانان با کتاب و مطالعه محشور باشند بی‌تردید به سهولت در دام بسیاری از این آسیب‌ها و از جمله اعتیاد نمی‌افتند چرا که آلوده شدن بخش مهمی از افراد به آسیب‌های اجتماعی و از جمله اعتیاد ناشی از عدم شناخت و آگاهی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب