8:23:13 - یکشنبه 1 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توقع مردم از نماینده سمنان ؛ نامه ای به رئیس جمهور از بی توجهی مسئولان به مرکز استان و پاسخی به تمامیت خواهی یک نماینده
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 

 

سمنان لاین – همانطور که همگان در جریان امور ما وقع در مجموعه ی استان هستند متأسفانه مدت هاست  بی توجهی های معناداری به شهرستان سمنان به عنوان مرکز این استان پهناور  روا گشته است.

نمونه ی بارز آن  را می توان در طرح هایی که جهت بررسی و تصویب در استان سمنان همزمان با سفر دولت تدبیر وامید تنظیم گشته است را مشاهده کرد.

صد البته بارها عنوان کرده ایم که این تبعیضات بر علیه مرکز استان هیچ ربطی به سطوح بالای دولت محترم که ریاست آن فرزند برومند این خطه میباشند  نداشته  که قطعا با اهداف و تدابیر دولت تدبیر در تضاد میباشد.

جالب و طنز ماجرا اینجاست که نماینده ی محترم شاهرود که بر کرسی ریاست مرکز پژوهش های مجلس تکیه زده است در نامه ای به ریاست محترم جمهور دم از تبعیض در استان زده است ، این در حالیست که خود ایشان بهتر از هر کسی می داند چگونه حق مرکز استان در بودجه ی سال های اخیر تضییع شده است با توجه به اینکه سمنان در سرشماری اخیر پرجمعیت ترین شهر استان محسوب می شود.

 

 

بخشی از نامه کاظم جلالی به دکتر روحانی ؛

<< …با اين اوصاف انتظار مي‌رود تا با توجه به تبعيضات و ناملايماتي كه در طول دوره‌هاي گذشته بر مردم شهرستان‌ شاهرود رفته است و براي حفظ و تقويت جايگاه مردمي جنابعالي در اين خطه و همچنين انتظار مردم شاهرود مبني‌بر تلاش دولت تدبير و اميد در رفع نگاه‌هاي متمركزگرايانه در استان سمنان، خواهشمنداست تا با اتخاذ تدابير مناسب زمينه حضور جنابعالي در اين شهرستان در سفر پيش‌روي دولت به استان سمنان فراهم گردد. >>

 

لازم به ذکر است ایشان در مواقعی که لازم باشد و بسته به شرایط و در فصول انتخاباتی شهرستان شاهرود را در اکثر زمینه ها در بهترین و بالاترین ها در استان و حتی منطقه معرفی میکنند اما چه شده که در چرخش 180 درجه ای دم از تبعیض و عقب ماندگی ها در حوزه انتخابیه ی خود میزند.

 

اولا : آیا ایشان در مرکز پژوهش ها که خوشبختانه چند ماهی بیشتر به ریاستش بر این مسند مهم باقی نمانده هم اینگونه تصمیم گیری و نامه نگاری می کنند ثانیا : آیا در ماه های پایانی امسال و نزدیک شدن به رقابت های انتخاباتی جلالی باز هم چنین موضعی دارد یا در آن زمان با یک چرخش ماهرانه البته به زعم خود، همه چیز را گل وبلبل  توصیف می کند.

نگارنده به هیچ عنوان درصدد کتمان کمبود های موجود در شهرستان شاهرود و دیگر نقاط استان نیست بلکه  اتخاذ چنین شیوه ای در امور را صحیح نمی داند.

 

در موضوع میزان آرا دکتر روحانی در استان و رأی بالای  ایشان در شهرستان شاهرود که در بخشی از این نامه هم بدان اشاره شده ،  کاظم جلالی در همایش توسعه شاهرود در حضور مرتضی بانک معاون نهاد ریاست جمهوری با ارائه ی مطلبی نادرست بدین شرح عنوان نمود که  :   ”   آقای حق شناس با من تماس گرفت و گفت من باید به شما تبریک بگویم ، گفتم چرا؟ گفت : درصد رأی مردم شاهرود به آقای روحانی  از مردم سمنان هم بیشتر بوده … ” که فایل صوتی آن در آرشیو سمنان لاین موجود است.

لازم به توضیح است  52 در صد مردم سمنان به دکتر حسن روحانی در انتخابات 92 ریاست جمهوری رأی داده اند این درحالیست که تنها 40درصد شاهرودی ها به ایشان رأی داده اند.

 

نهایتا انتظار مردم از مهندس خسروی نماینده شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه این است که در این مقطع  برخلاف رویه ی گذشته سکوت را جایز نشمارده  و با تنظیم نامه ای موجز به ریاست محترم جمهور بخشی از تبعیضات صورت گرفته به شهرستان های حوزه انتخابیه خود منجمله بودجه ی مرکز استان و… را با دکتر روحانی مطرح کرده تا ضمن خنثی نمودن نامه فوق الذکر بخشی از مطالبات مردم این شهرستان ها به گوش ریاست محترم جمهور رسانده شود.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب