11:14:03 - یکشنبه 1 نوامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اکسپوی آثار هنری در استان سمنان راه‌اندازی می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سرپرست حوزه هنری استان سمنان،با اشاره به اهمیت اقتصاد هنر در خلق آثار فاخر هنری، از برنامه حوزه هنری این استان برای راه‌اندازی، اکسپوی هنری در استان سمنان خبر داد.

به گزارش سمنان لاین به نقل از ایسنا داود یاراحمدی  اظهار کرد: بازار فروش آثار هنری یا حراجی آثار هنری نقش مهمی در ترغیب هنرمندان به خلق آثار هنری دارد.

وی با بیان اینکه هنرمندان ذاتا، افراد اقتصادی نیستند، افزود: تامین منابع مالی برای ارتزاق و گذران زندگی هنرمندان می‌تواند زمینه را برای خلق و آفرینش آثار فاخر بیشتری فراهم کند از این رو حوزه هنری استان سمنان در صدد است که با ایجاد بازار فروش آثار هنری، بستر را برای فعالیت بیشتر فعالان این حوزه فراهم کند.

یاراحمدی، با بیان اینکه راه‌اندازی اکسپوهای هنری می‌تواند به رونق آثار هنری و بویژه هنرهای حجمی، سفال، سرامیک، خوشنویشی، نقاشی‌خط و…بیانجامد،تصریح کرد: استان سمنان نیز در این حوزه‌ها از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است و هنرمندان این استان در صورت ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌توانند در این بخش حضوری فعال داشته باشند.

این گرافیست و کاریکاتوریست برجسته،با اشاره به راه‌اندازی حراجی‌های آثار هنری معتبر در کشورهای اروپایی و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس، یادآوری کرد: خوشبختانه چند سالی است که در سطح کشور ما نیز گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

سرپرست حوزه هنری استان،با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از آثار خلق شده هنرمندان در گنجه‌ها و انبارها مستترند، بیان کرد: با به نمایش در آمدن این آثار، هنرمندان اشتیاق بیشتری برای تولید آثار فاخر هنری و عرضه آنها پیدا خواهند کرد.

تنها برگزیده جشنواره 2014 ساتریکون در بخش عکس طنز با بیان اینکه حوزه هنری ظرفیت‌های خوبی برای حمایت از هنرمندان انقلابی و ارزشی دارد افزود: حوزه هنری استان سمنان می‌کوشد زمینه عرضه این آثار فاخر را هم در سطح ملی و هم در سطح استانی فراهم کند.

وی،با بیان اینکه انقلاب شکوهمد اسلامی جنبه‌های زیباشناسانه بسیاری دارد که هنوز به آنها پرداخته نشده است، گفت: رسالت حوزه هنری حمایت و پشتیبانی از هنرمندانی است که با کشف این جنبه‌های زیباشناسانه به تبیین آن در جامعه می‌پردازند.

او با بیان اینکه برگزاری بازار فروش آثار هنری نقش بسزایی بر روند خلق آثار هنری دارد، تصریح کرد: اچر چه هنوز ایجاد حراجی آثار هنری در ایران چندان جا نیفتاده است اما با توجه به علاقه ویژه ایرانیان به هنر، این مهم می‌تواند به سرعت شکل عملی به خود گرفته و در سطح بین‌المللی نیز مطرح شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب