18:16:46 - شنبه 31 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در سفر دکتر روحانی رییس جمهوری به سمنان «سرود وطن» رونمایی می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان از رونمایی از سرود وطن، سرود 120 نفره اعضای سرود این کانون، همزمان با سفر هیات دولت تدبیر و امید به این استان خبر داد.

به گزارش سمنان لاین ، مهدی جمال گفت: سرود وطن توسط 120 نفر از اعضای کودک و نوجوان کانون پرورش فکری به سرپرستی اسماعیل فتاحی کیاسری به عنوان شاعر و آهنگساز، تدارک دیده شده است و در میزبانی از دکتر روحانی فرزند استان سمنان در سفر کاروان تدبیر و امید رونمایی و اجرا می شود.
وی افزود: این سرود در وصف ایران اسلامی، وطن عزیزمان سروده و آهنگسازی شده است که در سفر رییس جمهوری به سمنان توسط 120 عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می شود.
وی ادامه داد: اجراکنندگان سرود وطن را اعضای کودک و نوجوان مجتمع فرهنگی هنری و مراکز شماره یک و دو سمنان، سرخه و مهدی شهر تشکیل داده اند. 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان با اشاره به احیای کارگاه سرود در مراکز فرهنگی هنری این کانون گفت: در انتخاب متن و اجرای این سرود به جنبه های حماسی، توصیفی، ملی و وطنی توجه شده است.
شاعر و آهنگسار سرود وطن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان نیز اجرای سرود را یکی از بخش های برنامه مناسبتی در جشن ها و مراسم ها دانست و افزود: در اجرای سرود وطن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، به هماهنگی اعضا، انتخاب متن، ارتباط محتوایی متن با وطن دوستی و شرایط سنی مخاطبان توجه شده است.
اسماعیل فتاحی کیاسری خاطرنشان کرد: برای اجرای این سرود در فضای فرهنگی کانون پرورش فکری، از بین اعضای دختر و پسر نوجوان پنج مرکز، به شکل داوطلبانه گروهی تشکیل شد و پس از آزمایش صدا و انتخاب اعضای مستعد در گروه، امتحان و تمرین متن، گروه تک خوانی انتخاب شدند و برای آمادگی سرود چهار ماه تلاش شده است.
محمد وکیلی استاندار سمنان نیز از نحوه اجرای گروه سرود 120 نفری اعضای دختر و پسر کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که قرار است در زمان سفر دکتر روحانی، رییس جمهوری اجرا شود، بازدید کرده است

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب