19:07:58 - پنجشنبه 29 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار ؛ بررسی راه سمنان به فیروزکوه در سفردولت تدبیر و امید به استان !!! / تنها طرح مرکز استان برای پروژه ای که از قضا مصوبه هم دارد / سمنان لاین : مرواریدها برای دیگران و آب نبات …
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان گفت: طرح های نیمه تمام و در حال اجرا در این استان، در سفر کاروان تدبیر و امید، در سه قالب مطرح و تصمیم گیری می شود.

محمد وکیلی افزود: طرح های قابل بررسی در سفر دکتر روحانی رییس جمهوری به استان سمنان، در سه محور ملی استانی، استانی، و ملی استانی شهرستانی برنامه ریزی شده است.
وی خاطرنشان کرد: طرحهایی مانند محور شمال به جنوب یک پروژه ملی و طرح تامین آب برای استان سمنان یک پروژه استانی و طرحهایی مانند راه آهن گرگان به شاهرود طرحی ملی استانی شهرستانی است که قرار است در سفر دولت تدبیر و امید به استان سمنان بررسی شود.
وکیلی افزود: در طرح آزاد راه حرم تا حرم خواست استان سمنان در سفر دولت یازدهم، این است که این آزادراه در ادامه مسیر از قم به گرمسار، اتصال این آزاد راه از گرمسار به سمنان ادامه یابد. 
وی ادامه داد: در حوزه راه ها قصد داریم راه دامغان به گلوگاه، سمنان به فیروزکوه و ایوانکی به دماوند را بررسی کنیم. 
استاندار سمنان با اشاره به طرح های مربوط به بخش صنعت که در سفر دکتر روحانی به استان سمنان قابل طرح است، گفت: تلاش داریم با اختصاص تسهیلات بانکی به بخش خصوصی، برای رفع تعطیلی واحدهای صنعتی کمک کنیم و با راه اندازی واحدهایی صنعتی مانند آریا ترانسفور و سیمان شاهرود، سیمان بیارجمند، سیمان تویه دروار و سیمان سنگسر، به توسعه اقتصاد و اشتغال در این استان کمک شود.

 

سمنان لاین – وقتی طرح های سفر را بررسی می کنیم مظلومیت های مرکز استان بیش ازپیش نمایان می شود.

صدالبته این بی مهری ها به مرکز استان هیچ ربطی به رئیس جمهور محترم و دولت تدبیر و امید نداشته  بلکه ریشه ی آن عوامل متعددی را شامل می شود که بازگو کردن آن در این مقطع به صلاح نمیباشد.

اما سخن مردم با استاندارمحترم که در رأس هرم اجرایی دولت در استان سمنان میباشد اینست که آزاد راه گرمسار به سمنان یک طرح ملی بوده وهیچ ارتباطی به استان نداشته و راه سمنان – فیروزکوه هم مصوبه وزارت راه وشهرسازی را دارد پس چیز جدیدی برای مرکزاستان نیست که آنرا در غالب طرح های سمنان بازگو کنیم و باید  در این سفر جاده ی سمنان – معلمان – اصفهان یا  احداث راه آهن دوآب ،مهديشهر- سمنان – نايين – اصفهان(كريدور شمال جنوب) جهت گرفتن مصوبه  در غالب طرح های پیشنهادی قرار می گرفت.

گویی در این میان مرواریدها به شهرستانهای دیگر داده شده و سهم مرکز استان چیزی جز آب نبات نیست!

لذا تقاضای گروه های مختلف مردم که در شبکه های اجتماعی نمود پیداکرده است حذف همین یکی دو مورد از طرح های مرکز استان در سفر است تا خیال همه ی دوستان مدعی توسعه متوازن در استان راحت شده و مردم سمنان ،سرخه ومهدیشهر هم تکلیف خود را دانسته و خواسته های قابل اجرای خود رابا شخص رئیس جمهور در میان بگذارند. 

تعدادی از این خواسته ها  که توسط موثرین  شهرهای سمنان،سرخه و مهدیشهر  با بررسی های کارشناسی و در نظر گرفتن کمبودهای دولت دربخش منابع مالی و اعتباری  صورت گرفته  بدین شرح میباشد ؛

 

1:انتقال آب درياى خزربه استان

 

2: تكميل  جاده سمنان – معلمان – اصفهان

 

3:احداث راه آهن دوآب ،-مهديشهر- سمنان – نايين – اصفهان (كريدور شمال جنوب)

4: احياى بافت هاى تاريخى شهرهاى سمنان ،سرخه ومهدیشهر  و روستاهاى تاريخى سمنان و واگذارى بناهاى تاريخى به بخش خصوصى براى بالا بردن سرعت مرمت و بازسازى بناهاى تاريخى و اعطاى تسهيلات با بازپرداخت هاى مناسب جهت سرمايه گذارى و كمك براى ثبت جهانى آنها.

5:تصويب و اجراى پژوهشكده باستان شناسى و زبان هاى باستانى در سمنان و رشته هاى مرتبط به اين حرفه براى دانشگاه هاى سمنان

6:تخصيص بودجه مکفی براى شهرستانهای  سمنان .سرخه ومهدیشهر  – از آنجايه كه بيش از ٧٠ ٪ درصد بودجه هاى تعیين شده توسط دولت براي استان سمنان – فقط براى دیگرشهرستان ها لحاظ میشود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب