8:33:41 - یکشنبه 25 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری آیین شام غریبان در سمنان و پخش زنده ی مراسم بطور همزمان از شبکه های تهران و یک سیما / اشکال درصدابرداری مراسم و لزوم توجه بیشترسیمای مرکز سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

آئین شام غریبان واقعه بزرگ کربلا، شنبه شب در خیابان های منتهی به مجمع ابوالفضل ( ع)سمنان به یاد بازماندگان نینوا برگزار شد.

 

به گزارش سمنان لاین ، در غروب دهمین روز از ماه محرم و پس از برگزاری دسته های عزاداری چند روزه، عزاداران حسینی به یاد غربت بازماندگان واقعه کربلا، بر سرزنان و زینب گویان، آئین شام غریبان را برگزار کردند.

زنان، مردان و کودکان در عزای به اسارت رفتن بازماندگان عاشورایی کربلا، تا پاسی از شب نوحی سرایی و عزاداری کردند.

مومنین حاجت مند نیز با روشن کردن شمع، بر مظلومیت سیدالشهدا(ع) اشک ماتم ریختند و برای رواشدن حاجت شان بر ائمه(ع) متوسل شدند.

واقعه عاشورای حسینی دهم محرم سال 61 هجری قمری رخ داد که در آن سیدالشهدا(ع) به همراه 72 تن از یارانشان به شهادت رسیدند و جمعی از بازماندگان از جمله حضرت سجاد(ع) که در بستر بیماری بودند، حضرت زینب(س) که بزرگترین روایت کننده واقعه کربلا بودند به همراه حضرت رقیه(س) و… با اسارت به دست سپاهیان یزید، به شام برده شدند.

لازم به ذکر است مراسم شام غریبان سمنان بطور مستقیم از شبکه تهران و شبکه یک سیما و شبکه استانی سمنان پخش شد که متاسفانه بدلیل اشکال در صدابرداری برای لحظاتی برنامه با اشکال مواجه شد که قطعا برای سالهای آتی باید مدنظر مدیران صدا وسیمای مرکز استان قرار گیرد!

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب