15:27:52 - جمعه 23 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه موقت سمنان: برجام باید با نگاه بدبینانه به دشمن، به اجرا درآید
کانال تلگرام سمنان لاین

 امام جمعه موقت سمنان گفت: برجام باید با نگاه بدبینانه به دشمن، از سوی مسئولان کشور به اجرا درآید.

حجت الاسلام سیدجلال احمدپناهی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان افزود: نامه تاریخی مقام معظم رهبری فصل الخطاب مساله برجام بود.
وی ادامه داد: رهبری در این نامه، ابتدا از تلاش های هشیارانه مسئولان کشور در توافق هسته ای تشکر کردند و در مرحله دوم چهره شیطانی آمریکا را معرفی کردند.
احمدپناهی با اشاره به اینکه رهبری تلاش های هشیارانه مذاکره کنندگان ایران را بازدارنده از زیانهای سنگین برای کشور دانستند، اضافه کرد: رهبری برجام را دارای نقاط ابهام آمیز و ضعف ساختاری می دانند.
وی با تاکید بر اینکه همانند رهبری، در اجرای برجام باید نگاه بدبینانه به دشمن داشت، اظهار کرد: در ابتدا، وظیفه همه کمک به دولت جمهوری اسلامی برای اجرای دقیق و هشیارانه برجام است.
وی تاکید کرد: رهبر انقلاب، آمریکا را گرداننده اصلی مذاکراه هسته ای می دانند و با نظر بی اعتمادی و بدبینانه به آمریکا نگاه می کنند و فرموده اند آمریکا نیامده که ما را به حق مان برساند.
امام جمعه موقت سمنان، به دشمن خواندن ایران از سوی باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا اشاره و خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم از اجرای برجام سربلند بیرون بیاییم، باید نگاه غیرقابل اعتماد به آمریکا داشته باشیم.
وی تصریح کرد: رهبری تاکید فرمودند که اگر تمام بندهای برجام نیز به دقت اجرایی شود، نباید به رفع تحریمها دلخوش باشیم.
احمدپناهی ادامه داد: درست است که با تلاش برای رفع تحریم، باید برای برداشتن ظلم از خودمان همت کنیم، اما فقط باید به دنبال اقتدار درونی کشور با اجرای اقتصاد مقاومتی بود.
وی با تاکید بر لزوم ممانعت از واردات بی رویه به کشور، در مورد ورود کالاهای مصرفی آمریکایی به ایران اسلامی هشدار داد.
وی آبان را ماه استکبارستیزی عنوان و خاطرنشان کرد: مقابله امام خمینی(ره) با قانون کاپیتولاسیون و تبعید ایشان به ترکیه در 13 آبان سال 1343، شهادت فرزند امام خمینی(ره ) در آبان 1356 که آغازگر توفان انقلاب بود، شهادت دانش آموزان در 13 آبان 1357 و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 رخ داد.
امام جمعه موقت سمنان، با تسلیت ایام سوگواری شهادت سیدالشهدا(ع) و یاران نینوایی ایشان، بر مشارکت هیاتهای مذهبی در هرچه پررنگ تر کردن جنبه مردمی اقامه نماز ظهر عاشورا و آئین شام غریبان در شهرهای مختلف تاکید کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب