10:01:29 - پنجشنبه 22 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون وزیر تعاون و کار: سند برنامه های تحول مهارت در کشور تدوین شد
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور، از تدوین سند برنامه های تحول مهارت در این سازمان خبر داد.

کوروش پرند روز چهارشنبه در همایش آموزش و اشتغال در گرمسار استان سمنان گفت: سند برنامه های تحول مهارت مشتمل بر دو بخش و 24 محور عملیاتی، برای ارتقای آموزش های مهارتی در مراکز فنی و حرفه ای تدوین شده است.
وی به فعالیت بیش از 700 مرکز دولتی و 14 هزار آموزشگاه غیردولتی آموزش فنی و حرفه ای در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: سالانه بیش از دو میلیون نفر در این مراکز، آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی فرامی گیرند.
وی ادامه داد: سازمان فنی و حرفه ای بیش از 150 تفاهم نامه با وزارتخانه و سازمان های دولتی و غیردولتی، در مورد آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای منعقد کرده است.
پرند گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و تایید هیات دولت، سازمان فنی و حرفه ای مجوز دارد مربیان حق التدریس را تغییر وضعیت دهد.
معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور افزود: با برگزاری آزمون استخدامی سازمان سنجش، برگزاری آزمون های شفاهی و گزینش و پس از گذشت سه ماه، اسامی تبدیل وضعیت شدگان، هفته آینده به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال می شود.
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: دولت یازدهم با حمایت مجلس 40 هزار میلیارد ریال برای رفع مشکل بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی اختصاص داده است.
غلامرضا کاتب افزود: بخش زیادی از دانش آموختگان دانشگاهی بیکارند که سازمان فنی و حرفه ای می تواند با ایجاد مراکز مهارتی جوار دانشگاهی این تعداد را کاهش دهد.
20 مرکز ثابت دولتی و 86 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان سمنان آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای را ارایه می دهند

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب