18:48:35 - چهار شنبه 21 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون سازمان جنگلها: 12 استان کشور اتحادیه منابع طبیعی دارند
کانال تلگرام سمنان لاین

 معاون ترویج و آموزش سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، از تشکیل اتحادیه های منابع طبیعی و آبخیزداری در 12 استان کشور تاکنون خبر داد.

مجید لقمان پور روز چهارشنبه در نشست انتخابات هیئت مؤسس اتحادیه منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، گفت: در بیش از 12 استان کشور اتحادیه های منابع طبیعی و آبخیزداری که مجموعه ای از تعاونی های منابع طبیعی است، راه اندازی شده و در 10 استان نیز این اتحادیه ها به ثبت رسیده است.
وی افزود: در سه استان کشور روند تشکیل اتحادیه های منابع طبیعی پیش از سال 92 انجام شده بود.
وی تصریح کرد: برای اینکه توان و ظرفیت تعاونی های مختلف به هم افزوده شود و بتوان کارهای مهمی انجام داد، ضرورت ایجاد اتحادیه های استانی و ملی احساس می شد.
لقمان پور گفت: اتحادیه سراسری تعاونی های منابع طبیعی و آبخیزداری کشور نیز تا پایان آبان 94 تشکیل می شود.
وی ادامه داد: پس از اینکه تعاونی های استانی، اتحادیه های منابع طبیعی و آبخیزداری را در استان خود تشکیل دادند و به ثبت رساندند، اتحادیه ملی نیز راه اندازی خواهد شد.
معاون ترویج و آموزش سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: کمک به ادارات منابع طبیعی برای حفظ، احیا و گسترش منابع طبیعی، هم افزایی و استفاده از ظرفیت های موجود به ویژه در حوزه های ساختارسازی و تشکیلاتی، تعامل بیشتر با جوامع محلی و … مهمترین اهداف اتحادیه و تعاونی های منابع طبیعی و آبخیزداری است.
وی تصریح کرد: تاکنون بیش از 800 تعاونی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در استان های مختلف کشور ایجاد شده است و رویکرد سازمان جنگلها درباره این تعاونی و اتحادیه ها، دستوری و سازمانی نیست.
با حضور معاون ترویج و آموزش سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انتخابات هیئت مؤسس اتحادیه تعاونی های منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز تشکیل شد.
علینقی حیدریان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در این نشست گفت: با بهره گیری از توانمندی های اتحادیه تعاونی های منابع طبیعی، در زمینه حفاظت از انفال و بهره برداری اصولی و منطقی از منابع موجود، می توان گام های موثری در صیانت از منابع طبیعی و ایجاد اشتغال در این زمینه برداشت.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب