18:36:23 - شنبه 17 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار : پیش‌بینی کنارگذر و کمربندی برای مهدی‌شهر قطعی نیست / خسروی : تکلیف شهرک صنعتی مهدی‌شهر مشخص شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 

به گزارش سمنان لاین محمد زندوکیلی عصر امروز در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان سمنان با موضوع بررسی طرح جامع شهر مهدی‌شهر که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد، با بیان اینکه ترافیک ایجاد ‌شده در مهدی‌شهر، ترافیک بین‌شهری است، اظهار داشت: طبق آمارهای ارائه‌ شده که نشانگر خالی بودن برخی از منزل‌های این شهر است، مهدی‌شهر جمعیت ثابتی ندارد؛ از این‌رو، برای ترافیک بین‌شهری این شهر باید برنامه‌ریزی شود.

وی ادامه داد: باید به شهر صنعتی شهمیرزاد توجه ویژه‌ای شود؛ اگر تنها کارخانه آریاترانسفو این شهر فعال شود، ترافیک بسیار سنگینی برای شهر مهدی‌شهر به همراه خواهد داشت.

استاندار سمنان گفت: پیش‌بینی کنارگذر و کمربندی در طرح جامع مهدی‌شهر قطعی نیست و باید در شورای ترافیک استان بررسی شود.

زندوکیلی ادامه داد: جهت‌گیری اقتصادی شهر مهدی‌شهر، صنعت و خدمات است که بر روی ترافیک و جمعیت شهر تأثیر می‌گذارد و باید به این بخش توجه ویژه‌ای شود.

وی با تأکید بر اینکه نمی‌توان به آمارهای گذشته تکیه کرد، افزود: در استان سمنان، به‌منظور برنامه‌ریزی دقیق، نیاز به سرشماری جدید است و جمعیت واقعی باید به دست آید.

استاندار سمنان گفت: در زمان سرشماری، روستاها به دنبال امتیاز هستند؛ افرادی که در شهر زندگی می‌کنند، به روستاها می‌روند و این مقوله برنامه‌ریزی‌ها را دچار مشکل کرده است.

زندوکیلی بیان کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی توان حفظ زمین‌های دولتی را داشته باشند، می‌توان در طرح جامع محدوده شهر را کاهش داد.

همچنین علیرضا خسروی هم در این جلسه   اظهار کرد: کار شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان سمنان بسیار مهم است؛ از پنج شهر حوزه انتخابیه بنده، طرح جامع شهری در چهار شهر به تصویب رسیده و تنها یک طرح باقی‌مانده است.

وی طرح جامع را شناسنامه شهرها معرفی کرد و گفت: از طرح جامع هر شهر پس از تصویب باید محافظت شود و نباید پس از گذشت چند سال طرح مورد تغییر قرار گیرد.

خسروی تأکید کرد: یک‌بار برای همیشه تکلیف شهرک صنعتی مهدی‌شهر باید مشخص شود.

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس تصریح کرد: عمده مشکلات در نظام حقوقی مهدی‌شهر در بخش زمین است؛ هر چه سریع‌تر باید این طرح به تصویب برسد و برد در این است که تمام شهرهای استان شناسنامه‌دار شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب