13:03:45 - شنبه 17 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با حضور عبدالحسین فریدون صورت گرفت ؛ تفاهم نامه ی استان سمنان و پژوهشگاه انرژی وزارت علوم
کانال تلگرام سمنان لاین

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و پژوهشگاه مواد و انرژی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با رویکرد ارتقای علمی و فناوری صنایع این استان، تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش سمنان لاین ، استاندار سمنان در مراسم امضاء این تفاهم نامه، با اشاره به نقش مهم پژوهش و تحقیق در ارائه راهکارهای علمی و عملی، گفت: پژوهش و تحقیق باید تبدیل به ثروت شود و خروجی و دستاورد پژوهش و تحقیق باید ارزش افزوده ایجاد کند.
محمد وکیلی افزود: انتظار از مجموعه پژوهشگاه تحقیق و پژوهش این است که به کار با ارزش افزوده کمک کند و در عرصه تحقیق و پژوهش در صنعت، معدن و کشاورزی، از طریق پژوهش و تحقیق باعث افزایش و کارایی و توسعه اقتصادی شود.
وی بر مشاوره علمی در عرصه صنعت ، معدن و استفاده مناسب از انرژی به ویژه انرژی های نو از خورشید و باد که در استان سمنان وجود دارد تاکید کرد و سرمایه گذاری بیشتر در این استان را خواستار شد.
استاندار سمنان افزود: این استان در عرصه های مختلف صنعت و معدن نیازمند حمایت علمی است و شناسایی آسیب ها، شناخت مسایل و چالش و ارائه راهکار برای تولید و رونق اقتصادی، به ویژه در بخش معدن از نیازهای اصلی در شرایط فعلی است.
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نیز در این نشست یکی از وظایف اصلی این وزارتخانه را ارائه طرحهای مختلف در راستای پژوهش و تحقیق برای تبدیل منابع و ظرفیتها به تولید و ثروت برشمرد .
عبدالحسین فریدون گفت: به همین منظور، از نیروهای علمی برای تبدیل فرصتها به ثروت استفاده می شود.
وی بر استفاده از امکانات موجود و ارائه راهکار از سوی پژوهشگاه در جهت اجرای یک یا دو کار اساسی در استان سمنان با همکاری دستگاههای اجرایی، بخش خصوصی و دانشگاه های این استان تاکید کرد.
سیدمحمدمهدی هادوی، رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز گزارشی از برنامه و طرح این پژوهشگاه را اعلام کرد.
با حضور استاندار سمنان و مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، این تفاهم نامه همکاری به امضای سیدمحمدمهدی هادوی، رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی وزارت علوم و بهروز اسودی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان رسید.
در استان سمنان حدود دو هزار واحد صنعتی فعالند و 513 معدن دارای پروانه بهره برداری، سالانه به استخراج 16 میلیون تن انواع معدنی می پردازند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب