11:19:16 - پنجشنبه 15 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک خانواده شاهرودی همچنان چشم به‌راه حاجی خود است
کانال تلگرام سمنان لاین

جانشین مدیرکل حج و زیارت استان سمنان گفت: یکی از حجاج این استان هنوز مفقود‌الاثر است.

سیدعلی میرقاسم‌پور  اظهار کرد: مجید یونسیان از جمله حجاج شاهرودی حج امسال است که همچنان مفقودالاثر محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه این زائر بیت‌الله الحرام استان از طریق کاروان‌های سایر استان‌ها به سرزمین وحی اعزام شده بود، افزود: نام این زائر در لیست جان‌باختگان فاجعه منا آمده اما از منظر ما و همچنین خانواده این عزیز، مفقودالاثر محسوب می‌شود.

وی‌ با بیان اینکه این زائر در فاجعه منا مفقودالاثر شده، تصریح کرد: سعودی‌ها برخلاف اینکه مدعی بودند که از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا، کسی را در کشور عربستان دفن نکرده‌اند اما بدها مشخص شد که 17 نفر از دفن‌شدگان ایرانی‌اند. البته شمار ایرانیان دفن‌شده در عربستان بیش از این رقم است اما آخرین اعلام رسمی همان 17 نفر است.

‌جانشین مدیرکل حج و زیارت استان سمنان با بیان اینکه تاکنون پیکر 5 جان‌باخته حوادث مکه و منا در استان دفن شده‌اند، تصریح کرد: تمامی این 5 مهاجرالی‌ا… در گلزار شهدای شهرها یا رزوستاهای خود به خاک سپرده شدند.

میرقاسم‌پور با بیان اینکه همه کاروان‌های استان به کشورمان برگشته‌اند، افزود: هیچ‌کدام از حجاج استان سمنان مبتلای به ویروس کرونا نبوده و همگی در سلامت کامل هستند.

وی در پایان با اشاره به اینکه برخی جان‌باختگان شناسایی نشدند، اظهار کرد: با توجه به گستردگی فاجعه منا ، گرمای شدید هوا در عربستان، کمبود سردخانه و تعلل در انتقال به موقع پیکر جان‌باختگان به سردخانه برخی از آنها قابل شناسایی نبوده و نیاز به آزمایش‌های پزشکی دارند.

جانشین مدیرکل حج و زیارت استان در پاسخ به امکان بازداشت برخی زوار و از جمله این زائر هم‌استانی نیز تصریح کرد: براساس قوانین بین‌المللی چنانچه برخی از زوار ایرانی یا هر کشور دیگری بازداشت یا زندانی شده باشند، مسئولان سعودی باید در اسرع وقت مراتب را به کنسولگری آن کشور اطلاع دهند که متاسفانه در خصوص زائر شاهرودی مفقود شده نیز چنین اطلاعی داده نشده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب